imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

Chiny. Zakazane piosenki w barach karaoke. W zamian “zdrowa i budująca” muzyka

x1oojh4f9yqajxza17z3sq3rsqfg3vbm.jpg


Chińskie władze stworzą czarną listę piosenek zawierających “nielegalne treści”, które do 1 października powinny zniknąć z barów karaoke w całym kraju; lokale mają oferować muzykę “zdrową i budującą” – ogłosiło we wtorek ministerstwo kultury i turystyki.

Do nielegalnych treści zaliczane są między innymi teksty podważające jedność narodową, suwerenność lub integralność terytorialną Chin, propagujące sekty i zabobony oraz zachęcające do bezprawnych zachowań, takich jak hazard czy zażywanie narkotyków – napisano w wytycznych.

“Zdrowa i budująca” muzyka

Odpowiedzialność za weryfikację przekazu piosenek będą ponosiły podmioty dostarczające je do barów karaoke. Dostawców “zachęca się”, aby oferowali lokalom “zdrową i budującą” muzykę, która “roztacza pozytywną energię” – oznajmiło ministerstwo.

 

Komunistyczne władze Chin surowo cenzurują prasę i internet, a w ostatnich latach zacieśniają kontrolę nad obywatelami w każdej sferze życia. Z sieci usuwane są wszelkie treści uznawane za szkodliwe lub groźne dla stabilności społecznej.

 

ZOBACZ: Chiny. Zabił pracownika, który pilnował przestrzegania zakazu wychodzenia z osiedla

 

Chiński urząd nadzoru cyberprzestrzeni zapowiedział niedawno kary dla największych platform internetowych za rozpowszechnianie pornografii dziecięcej i innych rodzajów szkodliwych treści w ramach kampanii “oczyszczania i poprawy środowiska internetowego dla nieletnich” w czasie wakacji.

an/PAP

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment