imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

Chiny: Gwiazdor k-popu Kris Wu skazany za gwałty i orgie. Upijał swoje ofiary

6h3px2v1obtdj2mm9wsds6a4x3n6ojdx.jpg


Chińsko-kanadyjski piosenkarz Kris Wu trafi do więzienia na 13 lat – orzekł sąd w Pekinie. Były muzyk k-popowej grupy Exo w czerwcu został uznany za winnego zgwałcenia trzech kobiet, w tym 17-latki. Decyzję w sprawie wymiaru karu zapadła w piątek.

Śledztwo wykazało, że od listopada do grudnia 2020 roku mężczyzna zgwałcił trzy kobiety. Pokrzywdzone, w tym 17-latka, relacjonowały, że gwiazdor zwabiał je do swojej rezydencji, upijał, a następnie odbywał z nimi stosunki seksualne. 

 

32-letni Kris Wu został uznany za winnego zarzucanych mu czynów w czerwcu 2022 roku, jednak wówczas nie zapadła decyzja dotycząca wymiaru karu. Proces toczył się za zamkniętymi drzwiami ze względu na dobro ofiar gwiazdora. 

 

ZOBACZ: “Interwencja”. Córka oskarżyła ją o gwałt i wpędziła do aresztu. Są badania wariografem

 

Jak podaje Reuters, w piątek sąd w dzielnicy Chaoyang w Pekinie skazał go na 11 lat i 6 miesięcy za gwałty oraz rok i sześć miesięcy więzienia za zorganizowanie orgii w lipcu 2018 roku. Sąd orzekł, że mężczyzna po odbyciu kary ma zostać deportowany z kraju. 

Kim jest Kris Wu?

Kris Wu w latach 2012-2014 był związany z grupą Exo, jednym z najpopularniejszych zespołów wykonujących muzykę z gatunku k-pop. Następnie artysta zdecydował się na rozwijanie kariery solowej jako aktor, piosenkarz, model i juror w programach rozrywkowych. Jego konto na Instagramie obserwuje 7,2 mln użytkowników. 

 

Mężczyzna został zatrzymany w lipcu ubiegłego roku. Gdy ujawniono, że jest sprawcą nadużyć na tle seksualnych, stracił kontrakty reklamowe z popularnymi markami modowymi. Zaczęli odwracać się od niego także fani. 

arż/wka/polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment