imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

China Matters’ Feature: Co sprawia, że połączenie Ningbo-CEEC jest wibrujące?

DOC.20230515.45304907.1.jpg


Ningbo to dynamicznie rozwijające się miasto położone na wschodnim wybrzeżu Chin, szczycące się trzecim co do wielkości portem kontenerowym na świecie. Środowisko przyjazne finansom i korzystne polityki ułatwiają Ningbo rolę węzła handlu międzynarodowego.

Ningbo stało się jednym z największych partnerów biznesowych Europy Środkowej i Wschodniej. W 2022 roku import i eksport Ningbo z krajami Europy Środkowo-Wschodniej osiągnął oszałamiającą wartość 45 miliardów juanów.

Co sprawia, że tak się dzieje?

W filmie wyprodukowanym przez China Matters, Jay Birbeck z Wielkiej Brytanii udaje się w podróż do Ningbo, aby zobaczyć, o co tyle szumu. Przed trzecią wystawą China-CEEC Expo zaplanowaną na 16-20 maja, Jay zatrzymuje się najpierw w Hali Stałej Wystawy CEEC, „skarbnicy” produktów importowanych wyłącznie z krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

Spotyka się tu z kierownikiem pawilonu Serbii, Guo Xiao, który informuje go o zaletach prowadzenia działalności w Ningbo, takich jak dotacje, obniżone stawki dla zainteresowanych, a nawet darmowy czynsz.

„Na trzecim China-CEEC Expo mamy nadzieję spotkać się z większą liczbą kupców z Chin z naszymi produktami” – powiedział Guo.

Jay sprawdza również Minth, lokalną firmę w Ningbo, która szybko rozwija się na rynkach europejskich. Minth produkuje obudowy, które chronią akumulatory samochodowe dla pojazdów napędzanych nową energią. Wśród jej klientów są Audi, BMW i Tesla. Jay jest naocznym świadkiem, jak te obudowy akumulatorów są testowane i sprawdzane pod kątem bezpieczeństwa.

YouTube Link: https://youtu.be/DEbb1WfzVBw 

Kontakt:

Li Siwei

tel. 008610-68996996

e-mail: [email protected] 

Źródło informacji: China Matters

 


Source link

Leave a Comment