imalopolska

najnowsze wiadomości

Sport

Chijindu Ujah zdyskwalifikowany na 22 miesiące. Powodem doping

wapwqeed88p5644tcwzanp38j4uz2nm4.jpg


Brytyjski sprinter Chijindu Ujah, który z powodu przyjęcia zabronionych substancji stracił srebrny medal igrzysk olimpijskich w Tokio w sztafecie 4×100 m, został zdyskwalifikowany na 22 miesiące – poinformowała walcząca z dopingiem w lekkoatletyce organizacja AIU.

W próbkach A i B pobranych od 28-letniego sportowca po finale sztafety w Tokio wykryto ostarynę oraz s-23. Obie substancje znajdują się na liście zakazanych sporządzonej przez Światową Agencję Antydopingową (WADA).

 

ZOBACZ TAKŻE: Damian Czykier składa odważną deklarację. “Głowa jest ustawiona na ten cel”

 

Ujah, Zharnel Hughes, Richard Kilty i Nethaneel Mitchell-Blake zajęli na igrzyskach drugie miejsce, za kwartetem z Włoch. Po ich dyskwalifikacji srebrny medal trafił do Kanadyjczyków, a brązowy – do Chińczyków.

 

Ujah, którego okres dyskwalifikacji rozpoczął się 6 sierpnia 2021 roku, nie będzie mógł brać udziału w zawodach do 5 czerwca 2023.

 

– Chciałbym wyjaśnić, że nieświadomie spożyłem zanieczyszczony suplement i to był powód, dla którego na igrzyskach olimpijskich w Tokio doszło do naruszenia przepisów antydopingowych. Przepraszam moich kolegów z drużyny, ich rodziny i sztaby wspierające. Przykro mi, że ta sytuacja kosztowała kolegów ze sztafety medale, na które tak ciężko i długo pracowali. I na które zasłużyli. To jest coś, czego będę żałować do końca życia – mówił Ujah po ujawnieniu wyników badań antydopingowych.

 

Polska sztafeta 4×100 m nie zdołała się zakwalifikować do tej konkurencji igrzysk w Tokio, rozegranych w 2021 roku.

JŻ, PAP

Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.


Source link

Leave a Comment