imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Cenzura na Allegro. Wydawnictwo 3DOM zablokowane

Strona główna > Polska > Cenzura na Allegro. Wydawnictwo 3DOM zablokowane Cenzura na Allegro. Wydawnictwo 3DOM zablokowane Kasia Polska 1

Serwis Allegro.pl zablokował konto patriotycznego wydawnictwa 3DOM. Powodem decyzji jest donos lewicowej organizacji, Stowarzyszenia Nigdy Więcej, która uznała działalność wydawnictwa za „antysemicką”. Czy mamy do czynienia z kolejnym przykładem cenzury prawicowych treści, tym razem w ramach działalności wydawniczej w serwisach sprzedaży internetowej?

Konto wydawnictwa 3Dom zostało zablokowane przez moderatorów platformy Allegro.pl na 7 dni. Jako przyczynę podano – rzekome – łamanie regulaminu serwisu, wyrażające się w prowadzeniu sprzedaży publikacji „antysemickich” autorów. Decyzja serwisu nastąpiła po donosie Stowarzyszenia Nigdy Więcej.

O sprawie rozmawiamy z wydawcą 3DOM, Tomaszem Stalą.

Od dłuższego czasu dostawaliśmy informacje o usuwanych aukcjach bez podawania konkretnej przyczyny. Kiedy zbadaliśmy temat okazało się, że w całą akcję zaangażowane jest Stowarzyszenie Nigdy Więcej, które jest partnerem Allegro oraz zgłasza wątpliwości nie tyle co do samych książek, ile ich autorów. Co ciekawe, te tytuły są dostępne w innych księgarniach np. w Empiku czy księgarni PWN. Są nawet dostępne na Allegro, ale u innych sprzedawców – opisuje.

Mamy do czynienia z bezwzględnym donosem, wymierzonym bezpośrednio w księgarnię wydawnictwa 3DOM, a nie w autorów. Stowarzyszenie Nigdy Więcej nie udostępniło nam ich treści, twierdząc że zarówno Allegro jak i oni mogą przekazać je jedynie odpowiednim organom. Odpisali nam jedynie, że ks. prof. Pruszyński, ks. Trzeciak czy Henry Ford to znani antysemici i ich książki nie powinny znajdować się w przestrzeni publicznej – podkreśla wydawca.

Przykładem niedopuszczonego przez Allegro przejawu „antysemityzmu” jest np. książka ks. prof. Józefa Kruszyńskiego „Religia Żydów współczesnych” z 1922 r. Ks. Kruszyński sprawował urząd rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego do 1933 r. – Standard naukowy, akademicki tej rozprawy jest niewątpliwy – podkreślał Grzegorz Braun. – O to właśnie idzie sprawa, czy będziemy mieli w Polsce sądy kapturowe, kodeksy niepisane, wyroki ferowane bez postawienia jasnego zarzutu, czy też będziemy kierować się prawem i Konstytucją Rzeczpospolitej Polskiej – ocenił.

Dostaliśmy blokadę na 7 dni, która obecnie została zdjęta. Uznali obligatoryjnie, że w przypadku nie zastosowania się do regulaminu nasze konto zostanie zablokowane – mówi Tomasz Stala.

– Zamierzamy wstąpić na drogę prawną zarówno wobec grupy Allegro jak i Stowarzyszenia Nigdy Więcej – oznajmia. – Pamiętajmy – bo my żyjemy w takim przeświadczeniu, że jak coś ma polską nazwę to faktycznie jest polskie – że grupa Allegro od 2017 r. jest w rękach kapitału międzynarodowego. Nie jesteśmy także odosobnionym przypadkiem; kiedy ujawniliśmy naszą sytuację otrzymałem wiele wiadomości potwierdzających, że jest to działanie nagminne. Dodatkowo, nasze książki także w innych księgarniach internetowych zostały zbanowane – dodaje.

Tomasz Stala podkreśla, że posiada informacji o kluczu, według którego ich oferta nie spełnia zasad regulaminu. Dziwi go także charakter współpracy Allegro.pl ze Stowarzyszeniem Nigdy Więcej.

Zaznaczam; nie chcę absolutnie ingerować w zasady regulaminu wyznaczone przez właściciela serwisu, chcę tylko by miał charakter jasny, a nie uznaniowy. Tym bardziej, że wydaje mi się, że stanowią monopol na rynku polskim i powinno przyjrzeć się czy nie naruszają prawa dotyczącego monopolu – zaznacza.

Konfederacja zapowiedziała zorganizowanie specjalnej konferencji dotyczącej cenzury treści prawicowych w polskim internecie. – Dzisiaj obowiązuje frazes wolności i równości, ale praktyka jest zupełnie inna (…) zapraszamy na Konferencję dotyczącą wolności słowa i cenzury. Zorganizujemy ją jeszcze tej wiosny pod auspicjami Zespołu Parlamentarnego ds. Wolności Słowa – mówił na konferencji prasowej lider Konfederacji, Grzegorz Braun.

PR

Za: https://www.pch24.pl/cenzura-na-allegro–wydawnictwo-3dom-zablokowane,73809,i.html

5.02.2020

Kasia cenzurakomedia wolności słowapolskojęzyczna demonokracja parchlamendarna i kałtura polskojęzycznych elit
Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment