imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

CBŚP zatrzymało bossów dawnych bossów gangu pruszkowskiego – “Słowika”, “Parasola” i “Wańkę”

qfvs34ivwf9avpvw4ctvpj3cs69biqft.jpg


Dawni przywódcy grupy pruszkowskiej od kilku lat ponownie znajdowali się pod lupą policji

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP) zatrzymali ponad 20 osób. Wśród nich są byli bossowie gangu pruszkowskiego m.in. Andrzej Z. ps. Słowik, Leszek D. ps. Wańka i Janusza P. ps. Parasol. Policjanci wraz z prokuraturą prowadzą obecnie czynności w sprawie.

CBŚP dokonało zatrzymań na zlecenie Prokuratury Krajowej. Jak wyjaśniono w oświadczeniu służb, sprawa ma charakter rozwojowy, a policjanci wraz z prokuraturą wykonują obecnie dalsze czynności.

 

Aresztowano ponad 20 osób, wśród nich Andrzeja Z. ps. Słowik, Leszka D. ps. Wańka i Janusza P. ps. Parasol.

 

 

– Zatrzymani zostaną doprowadzeni do mazowieckiego wydziału zamiejscowego departamentu do spraw przestępczości zorganizowanej i korupcji PK i tam zostaną im postawione zarzuty – wyjaśnił prok. Karol Borchólski z działu prasowego Prokuratury Krajowej. 

 

Dodał, że następnie “prokurator podejmie decyzje co do konieczności stosowania środków zapobiegawczych”. Więcej informacji ma pojawić się po zakończeniu czynności procesowych z zatrzymanymi. 

Przywódcy “Pruszkowa” na celowniku śledczych

Z informacji tvp.info wynika, że dawni przywódcy “Pruszkowa” od pięciu lat są ponownie na celowniku śledczych.

Sprawa miała się rozpocząć od zatrzymania całej trójki w styczniu 2017 roku. Według Prokuratury Regionalnej w Szczecinie, nowy gang “Słowika” działał od września 2014 roku do września 2018 roku.

 

ZOBACZ: Uderzenie w gang pseudokibiców. W akcji blisko tysiąc policjantów

 

Przez kilkanaście ostatnich miesięcy Andrzej Z. kierował grupą zza krat, m.in. przy pomocy swojej konkubiny. Gang miał zajmować się przestępstwami gospodarczymi, oszustwami podatkowymi, rozbojami, handlem narkotykami i podrabianiem dokumentów. 

 

jsd/arż/polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment