imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

CBA i Żandarmeria Wojskowa zatrzymały żołnierzy podejrzewanych o korupcję

k6t7vhpckdsytag5vgsu2g83zhng5riv.jpg


To dalszy ciąg śledztwa w sprawie korupcji w 6. Batalionie Dowodzenia w Krakowie

Centralne Biuro Antykorupcyjne i Żandarmeria Wojskowa zatrzymały trzech żołnierzy podejrzewanych o korupcję Wśród zatrzymanych jest dowódca 6. Batalionu Dowodzenia w Krakowie (woj. małopolskie) ppłk Paweł Ż.

Dwaj pozostali służą w 18. Batalionie Powietrznodesantowym w Bielsku-Białej (woj. śląskie) oraz 11. Małopolskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej w Rząsce (woj. małopolskie).

 

Zespół prasowy CBA przekazał w piątek, że zatrzymań dokonali agenci krakowskiej delegatury Biura przy udziale funkcjonariuszy krakowskiego oddziału Żandarmerii Wojskowej i placówki Żandarmerii Wojskowej w Bielsku-Białej.

 

To dalszy ciąg śledztwa w sprawie korupcji w 6. Batalionie Dowodzenia w Krakowie nadzorowanego przez wydział ds. wojskowych krakowskiej prokuratury okręgowej – zaznaczył zespół.

47 żołnierzy z zarzutami

Dotychczas w tej sprawie zarzuty usłyszało 47 osób podejrzanych – żołnierzy krakowskiego batalionu oraz innych jednostek wojskowych z woj. małopolskiego, śląskiego i łódzkiego. Głównym podejrzanym jest poprzedni dowódca jednostki ppłk Marcin M. – przypomniał zespół.

 

Zatrzymani przez CBA i ŻW żołnierze w Prokuraturze Okręgowej w Krakowie usłyszeli zarzuty korupcyjne oraz oszustwa. Prokurator zastosował wobec nich wolnościowe środki zapobiegawcze – podało CBA.

 

ZOBACZ: CBA zatrzymało radomskiego adwokata oraz promotora bokserskiego. Chcieli wyłudzić pół miliona

 

Według śledczych sprawa dotyczy nieprawidłowości w rozdysponowywaniu środków publicznych przekazywanych przez resort obrony narodowej oraz przyjmowania łapówek za “pomoc” w przeniesieniu do innej jednostki.

 

Zespół prasowy CBA zaznaczył, że śledztwo rozwija się i pojawiają się w nim nowe wątki, dlatego niewykluczone są dalsze zatrzymania.

 

CBA apeluje o zgłaszanie się osób, które mogły uczestniczyć w korupcyjnym procederze. Biuro przypomniało, że zgodnie z przepisami takie osoby unikną kary, jeśli zawiadomią i ujawnią wszystkie istotne okoliczności przestępstwa, zanim dowiedzą się o nich śledczy.

ac/PAP

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment