imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Burza nad Warszawą. Wiatr łamał drzewa i niszczył ogródki restauracyjne

q1vwcnwpthswkc6jbg15zp8o2ppw3r3a.jpgPotężna burza przeszła wieczorem nad Warszawą. Silne porywy wiatru przewracały restauracyjne ogródki i łamały drzewa. Ulice w chwilę zamieniły się w rwące potoki. Ogrom pracy miały służby ratunkowe.

O możliwych, silnych anomaliach pogodowych informowało po południu Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Alert trafił między innymi do mieszkańców Warszawy.

 

“Dziś (28.06) prognozowane burze z silnym wiatrem, ulewnym deszczem i lokalnie gradem. Unikaj otwartych przestrzeni, zabezpiecz dobytek” – napisano.

 

Prognozy potwierdziły się w godzinach wieczornych. Chwilę po godzinie 20 nad Warszawą widoczne były gęste chmury, które zwiastowały potężną ulewę.

 

W ciągu zaledwie kilku minut nad stolicą przeszła fala ulewnego deszczu. Wraz z opadami odczuwalne były także bardzo silne podmuchy wiatru. W niektórych miejscach doszło do zalań i podtopień. Restauratorzy musieli pilnie demontować ogródki, w których przesiadywali klienci.

 

Na nagraniach, które pojawiły się w sieci widać poprzewracane stoliki i krzesła. Podmuchy sprawiały, że znajdujące się na otwartej przestrzeni krzewy i drzewa łamały się.

 

 

 

Fala burz w Polsce. Kolejne ostrzeżenia dla regionów

Jak poinformował rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Karol Kierzkowski do godziny 21 strażacy w skali całego kraju odebrali 1559 zgłoszeń związanych z potrzebą usunięcia skutków burz. Najwięcej zdarzeń miało miejsce w województwie pomorskim i zachodnio pomorskim. Nieco mniej odnotowano w mazowieckim, kujawsko-pomorskim i łódzkim.

 

ZOBACZ: Gwałtowna wichura na Pomorzu. Dźwig portowy wpadł do wody

 

Meteorolodzy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia drugiego stopnia przed burzami i upałami dla prawie całego kraju. W najbliższych godzinach prognozowane są burze, którym towarzyszyć mogą silne opady deszczu i porywy wiatru nawet do 100 km/h.

 

IMGW wydał też ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym deszczem z burzami dla wschodnich części woj. warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego, podlaskiego i lubelskiego.


mjo
/ Polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment