imalopolska

najnowsze wiadomości

Zdrowie

Budowanie zaufania do kryptowalut: CEO Bybit o współpracy z organami regulacyjnymi i przywiązaniu do zasad uczciwości na rynku podczas DACOM Singapore

1111.jpg


DUBAJ, ZEA, 22 marca 2024 r. /PRNewswire/ — Bybit, trzecia co do wielkości na świecie giełda kryptowalutowa pod względem wolumenu obrotów, ma przyjemność przedstawić najważniejsze wnioski z przemówienia wygłoszonego podczas szczytu DACOM Singapore 2024 przez jej współzałożyciela i CEO – Bena Zhou. Podczas wydarzenia mówił on m.in. o strategicznym zorientowaniu Bybit na wrażenia użytkownika, przywiązaniu do zasad uczciwości na rynku oraz aktywnej współpracy z organami regulacyjnymi w stale zmieniającej się rzeczywistości branży kryptowalut.

Błędne przekonania na celowniku

Zhou rozprawił się z szeregiem błędnych przekonań, jakie krążą wokół zdecentralizowanych finansów (DeFi) i ich relacji z tradycyjnymi systemami finansowymi. Podkreślił przy tym podejmowane przez branżę działania na rzecz stworzenia pomiędzy nimi pomostu, a także nawiązaną przez nią współpracę z organami regulacyjnymi, zwracając uwagę na to, że propozycja wartości, jaką niosą kryptowaluty, może stanowić realną alternatywę, zwłaszcza dla regionów posiadających słabo rozwiniętą infrastrukturę tradycyjnych finansów.

Odnajdywanie się w realiach regulacyjnych

Zhou potwierdził, że Bybit aktywnie współpracuje z organami regulacyjnymi, wskazując na duże znaczenie konstruktywnego dialogu i zachowywania zgodności z lokalnymi wymogami prawnymi. Zauważył, jak ważne jest stosowanie zasad uczciwości na rynku i zapobieganie manipulacjom – dla Bybit jest to tym bardziej istotne, że szeroką grupę odbiorców jej usług stanowią klienci instytucjonalni.

Zdolności przystosowawcze w otoczeniu instytucjonalnym i perspektywy branży

CEO Bybit podzielił się też swoimi spostrzeżeniami na temat przyszłych kierunków rozwoju branży. Według niego coraz większy udział w strukturze jej klientów będzie miał sektor instytucjonalny, natomiast inwestorzy detaliczni coraz częściej korzystać będą z portfeli typu self-custody. Podkreślił, że odnalezienie się w dynamicznych realiach rynku wymaga zwinności w podejmowaniu decyzji i zdolności przystosowawczych, zaznaczając przy tym, że Bybit cały czas stara się zmieniać w odpowiedzi na potrzeby rynku.

Rozwiązania hybrydowe i interoperacyjność w DeFi

Zhou zwrócił uwagę na dynamiczny rozwój zdecentralizowanych finansów, twierdząc, że „środowisko, w którym funkcjonujemy, nie opiera się tylko na decentralizacji albo samej centralizacji. Mamy raczej do czynienia z szerokim spektrum hybrydowych modeli DeFi”. W jego ocenie branża zmierza w kierunku interkonektywności i interoperacyjności, a rozwiązania hybrydowe odegrają zasadniczą rolę w stworzeniu pomostu pomiędzy konwencjonalnymi i zdecentralizowanymi ramami finansowymi.

Inicjatywy współpracy na rzecz rozwoju

CEO Bybit ponownie podkreślił rolę współpracy z organami regulacyjnymi – w szczególności bankami centralnymi – przy upraszczaniu procedur wydawania pozwoleń na działalność i tworzeniu warunków sprzyjających innowacjom w usługach finansowych. Przyznał przy tym, że choć współpraca z organami regulacyjnymi w różnych jurysdykcjach stanowi wyzwanie, to jest ona konieczna dla rozwoju i wiarygodności branży w oparciu o zgodność z przepisami prawa.

Budowanie odporności rynku kryptowalutowego na przyszłe wyzwania

Uczestnictwo Bybit w szczycie DACOM Singapore 2024 pokazuje, że platforma konsekwentnie pracuje nad udoskonalaniem wrażeń użytkownika, stawia czoło wyzwaniom regulacyjnym i wspiera ewolucję ekosystemu kryptowalutowego.

#Bybit / #TheCryptoArk

Bybit

Bybit powstała w 2018 r. i jest trzecią co do wielkości giełdą kryptowalutową pod względem wolumenu obrotów, która skupia 25 mln użytkowników. Jest to profesjonalna platforma, na której traderzy i inwestorzy kryptowalutowi mogą korzystać z ultraszybkiego silnika dopasowującego, całodobowej obsługi klienta oraz wielojęzycznego wsparcia. Bybit jest dumnym partnerem aktualnych mistrzów świata konstruktorów i kierowców Formuły 1 – zespołu Oracle Red Bull Racing.

Więcej informacji można znaleźć na Bybit Press.

Kontakt dla przedstawicieli mediów: [email protected]

Więcej informacji można znaleźć na stronie:- https://www.bybit.com

Aktualności publikowane są w grupach i na profilach Bybit w mediach społecznościowych

Discord | Facebook | Instagram | LinkedIn | Reddit | Telegram | TikTok | X | Youtube

Zdjęcie – https://mma.prnewswire.com/media/2368336/Fostering_Trust_Crypto_Bybit_CEO_Advocates_Integrity___Collaboration_DACOM.jpg

Logo – https://mma.prnewswire.com/media/2267288/4607096/Logo.jpg

Źródło: ByBit

Źródło informacji: PR Newswire


Source link

Leave a Comment