imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

Brytyjski rynek kapitałowy na wyciągnięcie ręki

DOC.20210601.39426805.1.jpg


Polskie firmy coraz chętniej inwestują za granicą, a przedsiębiorcom nie brak odwagi i zdecydowania przy podejmowaniu strategicznych decyzji o wchodzeniu na nowe rynki. Co stanowi dla nich barierę w rozwoju transgranicznym? – Nierzadko po prostu brak kapitału. Obecnie jednak otwierają się nowe szanse ekspansji polskich spółek dzięki ich obecności na międzynarodowych rynkach kapitałowych. Czy można liczyć na pojawienie się pierwszego polskiego jednorożca na globalnym rynku?

Dynamiczny rozwój polskich przedsiębiorstw z niektórych branż (np. z sektora nowych technologii) sprawia, że zagraniczne rynki kapitałowe stają się coraz bardziej dostępne. Jednym z kluczowych punktów na inwestycyjnej mapie Europy pozostaje Londyn, w którym zgromadzona jest znaczna część światowego kapitału. To właśnie brytyjska gospodarka jest jedną z największych i najbardziej wpływowych na świecie. Dlatego spółki z Polski coraz częściej chcą realizować swoje ambitne plany rozwojowe dzięki finansowaniu z udziałem londyńskiego parkietu – London Stock Exchange.

„Wielka Brytania nadal pozostaje centrum rynków kapitałowych; jest także doskonałym punktem startowym do wejścia na rynki globalne, na Bliskim i Dalekim Wschodzie oraz w Ameryce Północnej. Właśnie dlatego kolejne spotkanie naszego cyklu >>Ekspansja polskich spółek na międzynarodowych rynkach kapitałowych<< poświęcimy możliwościom, które oferuje rynek brytyjski” – mówi Piotr Kochański, partner zarządzający w Kochański & Partners.

„Niesłabnące zainteresowanie londyńskich inwestorów podmiotami zagranicznymi otwiera przed polskimi spółkami nowe możliwości. Z jednej strony w Wielkiej Brytanii powstał pierwszy zliberalizowany rynek kapitałowy w Europie, pozbawiony części zbędnych regulacji, z drugiej zaś giełda londyńska stworzyła w Amsterdamie specjalną platformę, UnaVista Trade, która będzie obsługiwać transakcje na rynku europejskim. Najbliższe miesiące okażą się przełomowe dla rozwoju brytyjskiego rynku kapitałowego pod względem zagranicznych debiutów” – prognozuje Jarosław Grzywiński, partner, szef Sektora Rynków Kapitałowych w Kochański & Partners. „To nie tylko możliwość skokowego rozwoju poszczególnych polskich spółek, ale i ogromna szansa na promocję naszej gospodarki za granicą” – dodaje Jarosław Grzywiński.

Kochański & Partners konsekwentnie wspiera polskie spółki w realizowaniu ich biznesowych ambicji – także w wymiarze międzynarodowym. Już 7 czerwca 2021 roku polscy i zagraniczni eksperci wezmą udział w webinarium „Reaching London Capital Markets”, organizowanym przez Kochański & Partners we współpracy z brytyjską kancelarią Pinsent Masons oraz Londyńską Giełdą Papierów Wartościowych. Prelegenci omówią strategie ekspansji międzynarodowej firm z Europy Środkowej i Wschodniej, zaprezentują wymogi regulacyjne i prawne wobec podmiotów wchodzących na londyńskie rynki kapitałowe oraz szanse i wyzwania związane z finansowaniem transgranicznym.

Patronat nad wydarzeniem objęła Ambasada Brytyjska oraz Business Centre Club. Patronami medialnymi webinaru są „Gazeta Parkiet”, „Dziennik Rzeczpospolita” oraz magazyn „My Company”. Spotkanie prowadzone będzie w języku angielskim.

Udział w webinarze jest bezpłatny. Rejestracja odbywa się przez formularz na stronie internetowej.

Źródło informacji: Kochański&Partners

 


Source link

Leave a Comment