Brutalny nokaut McGregora na Poirierze. Czy powtórzy to w rewanżu? (WIDEO)

Conor McGregor powalczy o 23. zawodowe zwycięstwo.

Gala UFC 257 zbliża się wielkimi krokami. W walce wieczoru po niewiele ponad rocznej przerwie do klatki powróci Conor McGregor (22-4, 19 KO, 1 SUB). Irlandczyk zmierzy się z Dustinem Poirierem (26-6, 12 KO, 7 SUB) i będzie to pojedynek rewanżowy. W pierwszym starciu lepszy okazał się “The Notorious”. Jak będzie tym razem?

Do pierwszej walki McGregora z Poirierem doszło na UFC 178. Gala odbyła się 27 września 2014 roku w Las Vegas. W walce wieczoru Demetrious Johnson pokonał Chrisa Cariaso przez poddanie w pierwszej rundzie i obronił tytuł mistrza UFC w kategorii muszej.

Pojedynek McGregor – Poirier znalazł się w karcie głównej UFC 178. Dla Irlandczyka była to czwarta walka w UFC. Już wtedy “The Notorious” uchodził za wschodzącą gwiazdę amerykańskiej organizacji. Zawodnik SBG Ireland miał już na koncie wygrane m.in. z Maksem Holoway’em i Diego Brandao. Z kolei Poirier w walce z McGregorem próg klatki UFC przekroczył po raz 11. Jego ówczesny bilans w organizacji wynosił osiem zwycięstw i dwie porażki.

McGregor rozpoczął walkę od efektownych obrotowych kopnięć. Później obaj zawodnicy wymieniali ciosy i niskie kopnięcia. Po niewiele ponad minucie Irlandczyk wykorzystał chwilę nieuwagi rywala. “The Notorious” trafił mocnym lewym sierpowym, po którym “The Diamond” osunął się na matę. Następnie McGregor zasypał przeciwnika gradem ciosów i zmusił sędziego do przerwania walki.

Po bolesnej porażce Poirier zdecydował się na przejście z kategorii piórkowej do lekkiej. Od tamtej pory stoczył 13 walk, z których wygrał 10. W międzyczasie zdobył również pas tymczasowego mistrza UFC.

Z kolei McGregor zrobił oszałamiającą karierę i stał się jednym z najpopularniejszych zawodników MMA na świecie. Irlandczyk jako pierwszy zawodnik w historii UFC został podwójnym mistrzem. Fighter z Dublina posiadał pasy mistrzowskie zarówno dywizji piórkowej, jak i lekkiej.

Na początku 2021 roku drogi obu zawodników ponownie się skrzyżują. Tym razem do starcia dojdzie w limicie kategorii lekkiej. Zwycięzca tego pojedynku znacząco zbliży się do walki o mistrzowski pas. Przypomnijmy, że dotychczasowy mistrz Khabib Nurmagomedov w październiku zakończył sportową karierę.