imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Brazylia. Władze stolic stanowych odwołują zabawy sylwestrowo-noworoczne

46f4265k4nv4xzw3c6d3gkzefxaxfmvz.jpg


Władze stolic brazylijskich stanów masowo odwołują z powodu nasilającej się pandemii Covid-19 popularne wśród zagranicznych turystów sylwestrowo-noworoczne zabawy. Do środowego popołudnia zakaz ich organizacji potwierdzono w ponad połowie stanów.

Według szacunków portalu Jornal do Comercio oraz telewizji CNN dotychczas masowe zabawy organizowane na głównych placach dużych miast lub w pobliżu plaż odwołało 17 z 26 stolic stanowych.

Kolejne odwołane imprezy

Świętowanie nowego roku odwołano również w Dystrykcie Federalnym, w którego skład wchodzi Brasilia, stolica kraju. Nad dystryktem tym, który nie posiada formalnego statusu stanu, bezpośrednią władzę sprawuje rząd federalny.

 

W niektórych stolicach stanowych, takich jak np. Campo Grande czy Teresina, władze regionu ogłosiły też, że zakazane zostaną masowe imprezy rozrywkowe także podczas najbliższego karnawału.

 

ZOBACZ: USA. Omikron. Pierwszy przypadek nowego wariantu

 

Jednym z nielicznych dużych miast Brazylii, w którym nie zrezygnowano z masowej imprezy sylwestrowo-noworocznej jest Rio de Janeiro. W nocy na plaży Copacabana odbędzie się tam pokaz sztucznych ogni.

 

Według poniedziałkowych deklaracji odpowiedzialnego w ratuszu tego brazylijskiego miasta za turystykę Antonia Mello to corocznie gromadzące około 2 mln osób wydarzenie, potrwa tym razem przez 12 minut, czyli o 4 minuty krócej niż w latach poprzedzających pandemię.

 

Brazylia jest jednym z państw najbardziej doświadczonych przez Covid-19. Dotychczas zmarło tam prawie 615 tys. osób, a zakaziło się ponad 22 mln.

zma/PAP

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment