imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

Brazylia: Gwiazda serialu “Niewolnica Isaura” Lucelia Santos została ministrem

ua613vtf2p26tmcphy85d1oygvetf7vp.JPG


Lucélia Santos (Isaura) i Rubens de Falco (Leoncio), główni bohaterowie serialu “Niewolnica Isaura”

Lucelia Santos, odtwórczyni głównej roli w serialu “Niewolnica Isaura”, który w latach 80. XX wieku bił w Polsce rekordy popularności, objęła funkcję ministerialną w brazylijskim rządzie. Będzie współodpowiedzialna za funkcjonowanie resortu kultury.

Aktorka weszła w skład gabinetu nowo wybranego prezydenta Luli da Silvy z lewicowej Partii Pracujących. Lucelia Santos ma sprawować nadzór nad resortem kultury wspólnie z dwoma politykami tego ugrupowania. 

 

Wcześniej w tym roku 65-latka bez powodzenia ubiegała się o miejsce w brazylijskiej Izbie Deputowanych. 

Kochały ją miliony Polaków 

Lucelia Santos w 1977 roku zagrała w serialu “Niewolnica Isaura”. Ta produkcja miała premierę w Polsce osiem lat później i stała się ogromnym hitem. Była to pierwsza telenowela z Ameryki Południowej emitowana w naszym kraju. 

 

ZOBACZ: Brazylia: Specjalnie zafarbowali wodospad. Tak ogłosili płeć ich dziecka

 

Popularność serialu była tak duża, że Lucelia Santos i wcielający się w rolę Leoncia Almeidy Rubens de Falco (1931-2008) zostali zaproszeni do Polski. Przyjęto ich wówczas z honorami godnymi koronowanych głów. 

 

Wizyta brazylijskich aktorów w Polsce trwała tydzień. Odwiedzili m.in. Warszawę, Kraków, Łódź, Katowice, Sosnowiec. W każdym z tych miast fani nie odstępowali zagranicznych gwiazd nawet na krok. 

arż/pgo/polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment