imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Borys Budka odpowiedział Pawłowi Kukizowi. “Jesteś częścią upadającego systemu”

1422pf29ddmvrwni4nr1r7gq8mvu359t.png


“Wszyscy jesteście siebie warci, pogrobowcy Magdalenki, ale dziś to PiS ma możliwość wprowadzenia zmian, o które niezmiennie walczę od 2015 roku” – napisał Paweł Kukiz na Facebooku, zwracając się do polityka KO Borysa Budki. Jego post nie został bez odpowiedzi. Były szef Platformy stwierdził, że Kukiz “dogadał się z ludźmi, którzy nepotyzm mają we krwi”.

Paweł Kukiz w swoim najnowszym wpisie na Facebooku zwrócił się bezpośrednio do szefa klubu Koalicji Obywatelskiej, Borysa Budki. Wyjaśnia w nim, dlaczego zdecydował się poprzeć PiS w kluczowych głosowaniach.

 

“Borys… SZEŚĆ LAT pytałem i Ciebie i innych z wierchuszki Koalicji Obywatelskiej o zmianę ordynacji, sędziów pokoju, referenda… Podobnie Lewicę i wszystkie inne opcje. Nie byliście zainteresowani a szeregowi Wasi posłowie odpowiadali jednym głosem – NIE CHCEMY zmiany ordynacji, bo jak ludzie będą wybierać (a nie partia) to my nie dostaniemy się do Sejmu” – napisał Paweł Kukiz (pisownia oryginalna – przyp. red.).

 

ZOBACZ: Radosław Sikorski w “Graffiti”: emigrują ci, którzy boją się talibów

 

Zdaniem lidera Kukiz’15 Koalicji Obywatelskiej zależy wyłącznie na zmianie władzy, a nie zmianach systemowych. Jego zdaniem Borys Budka i jego koledzy chcą “zostawić wszystko po staremu – z sitwami, korupcją i możliwościami medialnych manipulacji”.

 

“WSZYSCY jesteście siebie warci, pogrobowcy Magdalenki, ale dziś to PiS ma możliwość wprowadzenia zmian, o które niezmiennie walczę od 2015 roku” – podkreślił Paweł Kukiz. Zaznaczył również, że nie domaga się żadnych stanowisk ani pieniędzy, a jedynie poparcia dla swoich postulatów.

Budka do Kukiza: stajesz się częścią upadającego systemu

Borys Budka odpowiedział mu tego samego dnia. “Dogadałeś się z ludźmi, którzy w 2018 roku zlikwidowali większość JOW-ów w wyborach samorządowych, pasożytują na państwie na niespotykaną skalę, zafundowali podwyżki władzy, nepotyzm mają we krwi” – napisał polityk PO na Twitterze.

 

Poseł Koalicji Obywatelskiej dodał: “Dajesz im większość w Sejmie, stając się częścią tego upadającego systemu”.

 

ZOBACZ: Ustawa medialna. Prezydent Andrzej Duda: nasi partnerzy z USA nie rozumieją tego rozwiązania

 

14 czerwca Jarosław Kaczyński i Paweł Kukiz ogłosili zawarcie porozumienia programowego. Później, 11 sierpnia, Kukiz zagłosował za zmianami w ustawie medialnej, co spotkało się z krytyką ze strony opozycji.

wka/Interia

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment