imalopolska

najnowsze wiadomości

Ciekawostki

Bon turystyczny 2021/2022. Do kiedy można wykorzystać? Jest zmiana

0006MHQD8SB88HP4-C411.jpg


Przypominamy, że bon turystyczny o wartości 500 zł przysługuje na każde dziecko. Jeśli dziecko ma orzeczenie o niepełnosprawności ma prawo do dodatkowego  bonu – także o wartości 500 zł.

Program Polski Bon Turystyczny zaczął działać w sierpniu 2020 roku. Ma na celu finansową pomoc dla rodzin z dziećmi, które decydują się na wypoczynek w kraju oraz polskim przedsiębiorcom działającym w turystyce. Zgodnie z pierwotną wersją programu bon można było wykorzystać do końca mara 2022. Teraz jednak rząd zdecydował o wydłużeniu tego terminudo 30 września 2022 roku.

Bon turystyczny można wykorzystać do opłacenia noclegu lub wycieczki na terenie Polski. Można nim płacić m.in. za opłacenie pobytu:

– w hotelu,

– w pensjonacie,

– w gospodarstwie agroturystycznym

– na kolonii lub obozie harcerskim

– na obozie sportowym lub rekreacyjnym.

Bon turystyczny można wykorzystywać wielokrotnie, do wyczerpania kwoty. Bonem można płacić także za wycieczki jednodniowe, które nie obejmują noclegu.

Aby skorzystać ze świadczenia w formie bonu, należy założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS-u, gdzie można aktywować bon, a w przypadku jego braku złożyć wniosek o przyznanie świadczenia za pośrednictwem Polskiej Organizacji Turystycznej.

Bon zostanie przesłany na wskazany numer telefonu lub adres e-mail. Ma postać 16-cyfrowego kodu. Podczas płacenia za usługę należy podać ten unikalny numer.

Pełną listę obiektów, w których można wykorzystać bon turystyczny, znajdziecie na stronie Polskiej Organizacji Turystycznej www.bonturystyczny.gov.pl

W październiku resort rozwoju i technologii poinformował, że z wykorzystaniem Polskiego Bonu Turystycznego dokonano płatności na blisko 1,9 mld zł, z bonu skorzystało 7 mln dzieci, a dodatkowe świadczenie aktywowano dla ponad 171 tys. dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności.


Source link

Leave a Comment