imalopolska

najnowsze wiadomości

Sport

Bolt zablokuje za niebezpieczną jazdę. Rusza szkolenie edukacyjne dla kierowców z zasad bezpiecznej jazdy

DOC.20231124.46980806.1.jpg


W ramach działań poprawiających jakość i komfort przejazdów Bolt ogłasza rozpoczęcie programu edukacyjnego z zasad bezpiecznej jazdy. Pierwszym etapem programu jest uruchomienie szkolenia dla kierowców z zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Szkolenie ma na celu przypomnieć kierowcom najważniejsze zasady poruszania się po ulicach, przypomnieć im zasady prawidłowego parkowania oraz przestrzec o konsekwencjach niewłaściwych zachowań. Treść szkoleń powstała w oparciu o informacje z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Bolt od dawna prowadzi liczne działania mające podnieść komfort i bezpieczeństwo przejazdów. Tylko w ubiegłym roku firma zainwestowała ponad 10 milionów złotych w bezpieczeństwo, a następnie jako pierwsza na polskim rynku wprowadziła funkcję nagrywania dźwięku w czasie przejazdu. Teraz Bolt podejmuje kolejny krok: program edukacyjny, który ma przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa na drodze. Program planowany jest na kilka etapów, a pierwszym z działań jest obowiązkowe szkolenie z bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla kierowców zgłaszających się na platformę.

Obowiązkowe szkolenie z prawidłowego poruszania się na drodze obejmie również kierowców, wobec których pojawiać się będą zgłoszenia o nieprzestrzeganiu zasad bezpiecznej jazdy. W takim wypadku konto kierowcy będzie tymczasowo zablokowane, a kierowca będzie musiał obowiązkowo odbyć szkolenie przypominające.

„W Bolt bezpieczeństwo jest naszym priorytetem. Działanie na rzecz bezpiecznej jazdy kierowców świadczących usługi przewozu za pośrednictwem platformy Bolt jest kolejnym krokiem w stronę jeszcze bardziej jakościowej usługi. Jesteśmy wdzięczni Biuru Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji za niezbędne informacje, które pozwoliły nam stworzyć adekwatną treść szkolenia. Rozwijanie nowych produktów i funkcji, a także program edukacyjne są częścią naszego planu działań mających ulepszyć ekosystem bezpieczeństwa aplikacji Bolt i oferować użytkownikom najwyższą jakość usług” – mówi Paweł Kuncicki, Country Manager Bolt w Polsce.

Szkolenie porusza najczęstsze problemy w kontekście bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jego treść została przygotowana na podstawie informacji udostępnionych przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji na temat najczęściej popełnianych przez kierowców wykroczeń w obszarze bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Rozwiązania bezpieczeństwa Bolt

Szkolenie z zasad bezpiecznej jazdy dla kierowców to kolejne działanie, jakie Bolt podejmuje w celu podniesienia komfortu i bezpieczeństwa w przejazdach. Według danych firmy 99,999% przejazdów na platformie Bolt odbywa się bez zgłoszeń nt. niewłaściwego zachowania kierowców. Od 2020 roku w aplikacji wszystkie przejazdy w aplikacji Bolt są śledzone za pomocą sygnału GPS, a ich trasa jest zapisywana. Bolt monitoruje również czas trwania przejazdów, co pozwala na wykrycie nieoczekiwanie długich przystanków. Od wiosny 2022 roku Bolt regularnie współpracuje z fundacją Feminoteka, która wsparła m.in. stworzenie pierwszego na rynku webinaru szkoleniowego dla kierowców. Od czerwca 2022 roku ma miejsce weryfikacja kierowców Bolt w czasie rzeczywistym – funkcja ma na celu potwierdzenie, czy zdjęcie wykonane przez kierowcę w czasie rzeczywistym pasuje do zarejestrowanego profilu w naszej aplikacji. W sierpniu 2023 Bolt jako pierwsza firma w branży rozpoczęła testy opcjonalnej funkcji nagrywania dźwięku podczas przejazdu.

Bolt prowadzi również szczegółową osobistą weryfikację tożsamości kierowców w ponad 30 Punktach Obsługi Kierowców w całej Polsce.

Bolt to europejska superaplikacja, której misją jest uczynienie mobilności miejskiej bardziej przystępną, bezpieczną i zrównoważoną.

Bolt ma ponad 150 milionów klientek i klientów w 45 krajach w Europie i Afryce. Celem firmy jest przyspieszyć rezygnację z prywatnych aut na rzecz współdzielonej mobilności, oferując lepsze rozwiązania dla różnych potrzeb, w tym przewozy, car sharing i wypożyczalnię hulajnóg oraz dostawę jedzenia i artykułów spożywczych.

Więcej informacji: www.bolt.eu

Źródło informacji: Bolt

 


Source link

Leave a Comment