imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Bolesławiec. Policjant postrzelony podczas interwencji

4p457be15yqtzwwa6dd1i99tz7pj63a4.pngJeden z funkcjonariuszy został postrzelony podczas policyjnej interwencji w Bolesławcu (woj. dolnośląskie). Mundurowy z raną głowy trafił do szpitala. Dyrektor placówki poinformował, że był przytomny, pilna jest jednak operacja. Napastnik podczas interwencji odebrał sobie życie. – Zgłoszenie o awanturującym się mężczyźnie przekazała matka – powiedział Polsat News asp. sztab. Łukasz Dutkowiak.

Do dramatycznej sytuacji doszło w środę wieczorem przy ulicy Ślusarskiej w Bolesławcu (woj. dolnośląskie).

 

“Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu zostali wezwani do agresywnego mężczyzny demolującego mieszkanie” – podała policja w komunikacie w mediach społecznościowych.

 

Zgłoszenie było przekazane przez matkę awanturującego się syna, który zabarykadował się w jednym z pomieszczeń – powiedział Polsat News aspirant sztabowy Łukasz Dutkowiak z komendy wojewódzkiej we Wrocławiu.

Bolesławiec. Policjant postrzelony podczas interwencji

“Po przybyciu policjantów na miejsce, z zamkniętego pomieszczenia, w którym znajdował się mężczyzna, padł strzał. Policjant został ranny w głowę” – przekazali mundurowi.

 

ZOBACZ: Szarpanina w centrum Warszawy. Nie żyje znany społecznik. “Czekał po jedzenie”

 

Poszkodowany funkcjonariusz został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala.

 

Z komunikatu policji wynikało również, że w czasie gdy mundurowi oczekiwali na przyjazd negocjatorów, napastnik odebrał sobie życie.

 

– Nic nie wskazywało na to, że ten mężczyzna mógł posiadać niebezpieczne przedmioty czy też broń palną – mówił Dutkowiak.

Bolesławiec. Policjant ma przejść operację

Jak powiadomił PAP dyrektor szpitala św. Łukasza w Bolesławcu, ranny policjant najpierw trafił do jego placówki, gdzie został opatrzony na SOR-ze.

 

– Miał ranę twarzoczaszki i ramienia. Był wydolny oddechowo i przytomny. Ponieważ wymaga interwencji chirurgicznej, został przetransportowany do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu – powiedział szef szpitala Kamil Barczyk.

 

Na miejscu trwają czynności wyjaśniające pod nadzorem prokuratury. Lokalny serwis istotne.pl podawał wcześniej, że sprawcą mógł być nastolatek.

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment