imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Bogdan Wenta zakażony koronwirusem – Polsat News

egq6mkzqmzprcxrdgezxz517hp234eqe.jpg


Prezydent Kielc Bogdan Wenta jest zakażony koronawirusem. Czuję się dobrze, przebywam w domu – napisał w niedzielę w mediach społecznościowych.

Bogdan Wenta od czwartku przebywał na tzw. samoizolacji po tym, gdy dowiedział się, że miał kontakt z osobą zakażoną SARS-CoV-2. W niedzielę rano na Facebooku poinformował, że wynik testu na koronawirusa, który otrzymał, jest pozytywny.

 

– Wszystkie osoby, które w ostatnich dniach miały ze mną bezpośredni kontakt, proszę, by postępowały zgodnie z wytycznymi służb sanitarnych oraz obserwowały stan swojego zdrowia – zaapelował.

 

ZOBACZ: Żołnierze WOT będą liczyć łóżka. “To fatalny sygnał braku zaufania”

 

Zaznaczył, że czuje się dobrze i obecnie przebywa w domu. – Do czasu zakończenia izolacji, jako Prezydent Miasta pozostaję ze swoimi współpracownikami w stałym kontakcie telefonicznym oraz internetowym. Wszystkie zadania, które spoczywają na samorządzie, będą realizowane na bieżąco – podkreślił.

 

 

– Proszę na siebie uważać – dbać o swoje bezpieczeństwo oraz przestrzegać zasad sanitarnych. Życzę Państwu zdrowia, najmocniej tym osobom, które nie ustrzegły się zakażenia i dziś walczą z COVID-19. Niech ta walka zakończy się Państwa zwycięstwem – dodał.

 

Minionej doby w województwie świętokrzyskim potwierdzono 429 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. To zdecydowany spadek liczby infekcji po sobotnim rekordzie – 1231 zakażeń.

prz/ PAP

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment