imalopolska

najnowsze wiadomości

Zdrowie

Błędy medyczne pogotowia ratunkowego zabijają rocznie 250 000 pacjentów w USA

a-8-1200x630

Strona główna &gt Zdrowie &gt Błędy medyczne pogotowia ratunkowego zabijają rocznie 250 000 pacjentów w USA Błędy medyczne pogotowia ratunkowego zabijają rocznie 250 000 pacjentów w USA a303 Zdrowie 2

Szacuje się, że błędy medyczne powodują rocznie w USA 250 000 zgonów. Wcześniej badania dotyczące przyjmowanych pacjentów sugerowały, że błędy wynikają ze sposobu, w jaki lekarze przetwarzają dane na temat pacjentów – innymi słowy, lekarze mają odpowiednie informacje, ale mogą działać w niewłaściwy sposób.

Oddział ratunkowy to środowisko kliniczne bardzo różniące się od oddziałów szpitalnych, z częstymi zawirowaniami i nierzadko niepełnymi lub niewiarygodnymi informacjami. Nowe badanie opublikowane w czasopiśmie Diagnosis pokazuje, że pracujący na oddziale ratunkowym lekarze i stażyści popełniają podobne rodzaje błędów do tych, które są popełniane przy przyjmowaniu pacjentów, przy czym więcej błędów popełniono przy przetwarzaniu informacji niż z powodu nieodpowiedniej wiedzy lub niewłaściwych informacji.

Najczęściej stwierdzanym typem błędów (45% przypadków) były problemy z przetwarzaniem informacji, a następnie problemy z weryfikacją zebranych danych (31%). Problemy wynikające z niewystarczającej wiedzy (6%) i nieodpowiedniego przechowywania informacji (18%) występowały stosunkowo rzadko.

Błędna ocena i przedwczesna decyzja w oparciu o nieprawidłową diagnozę były najczęstszymi indywidualnymi błędami (po 13%).

Źródło: ScienceDaily.com

https://www.sciencedaily.com/releases/2018/07/180728084100.htm

Tłum. Nexus

a303

„Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa” – Jezus Chrystus do żydowskich faryzeuszy w Ewangelii św. Jana 8:44


Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment