imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Biełgorod. Rosja ewakuuje magazyn amunicji jądrowej. “Panika w związku z wydarzeniami”

pilne-b-maxi.jpg


Siły rosyjskie rozpoczęły pilną ewakuację amunicji jądrowej znajdującej się w magazynie “Biełgorod-22” w obwodzie biełgorodzkim. Informację potwierdził przedstawiciel Głównego Zarządu Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy Andrij Jusow.

Według agenta wywiadu wspomniany magazyn znajdował się w bliskiej odległości od miasteczka Grejworon do którego weszły siły Legionu “Wolność Rosji”.

 

– Wśród przedstawicieli rosyjskich władz obserwowana jest panika w związku z wydarzeniami w obwodzie biełgorodzkim – stwierdził Jusow na antenie telemaratonu.

 

Z informacji wywiadu, w ewakuowanym obiekcie wojska rosyjskie przechowywały część swojej amunicji jądrowej. Obecnie trwają pilne poszukiwania odpowiedniej liczby personelu oraz specjalistycznego sprzętu, który zostanie użyty w akcji.

Uruchomiono “reżim operacji antyterrorystycznej”

W związku z wejściem na terytorium obwodu biełgorodzkiego sił Legionu “Wolność Rosji” miejscowe władze zdecydowały się wprowadzić na jego terenie “reżim operacji antyterrorystycznej”. O szczegółach poinformował gubernator Wiaczesław Gładkow.

 

“W celu zapewnienia bezpieczeństwa obywatelom obwodu biełgorodzkiego od dzisiaj wprowadzono reżim prawny operacji antyterrorystycznej, który przewiduje specjalne środki i tymczasowe ograniczenia” – czytamy w komunikacie.

 

“Począwszy od sprawdzania dokumentów potwierdzających tożsamość osób, a skończywszy na zawieszeniu działalności niebezpiecznych branż i organizacji, które używają substancji wybuchowych, radioaktywnych, chemicznych i biologicznie niebezpiecznych” – dodano.

 

Wcześniej Ministerstwo Spraw Wewnętrznych obwodu biełgorodzkiego wprowadziło plan “Edeiweiss”. Ogłoszono także pilne spotkanie wszystkich funkcjonariuszy w jednostkach policji całego regionu.

mjo/dsk/ Polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment