imalopolska

najnowsze wiadomości

Ciekawostki

Biedronka Home. Jak wygląda nowy sklep online i kiedy będzie otwarty?

000CXRKU9PU3TXAK-C429.jpg


Właściciel Biedronki – Jeronimo Martins – w ostatnim czasie udostępnił wyniki finansowe firmy. Wynika z nich, że przychody grupy w drugim kwartale 2022 roku wyniosły blisko 6,37 mld euro, co oznacza 24,5 procentowy wzrost w stosunku do roku poprzedniego. Jeżeli natomiast chodzi o zysk netto, to w okresie od kwietnia do czerwca przekroczył on o 34,8 procent analogiczne wyniki sprzed czterech kwartałów. 

Co więcej – grupa planuje rozwój w kierunku e-commerce. Niedługo Biedronka udostępni swoim klientom nowość: sklep internetowy Biedronka Home. 

Redakcja portalu Spider’s Web jako pierwsza poinformowała o tym, że Biedronka przygotowuje się do otwarcia sklepu internetowego. Projekt strony, która umożliwi klientom dyskontu zakupy za pośrednictwem sieci, jest już niemal gotowy, a pracownicy mogą na własnej skórze przetestować jego działanie. Oznacza to, że znany dyskont niebawem zacznie podbijać branżę e-commerce, podobnie jak jego największy konkurent – Lidl, który otworzył się na sprzedaż online prawie trzy lata temu. Sklep oferuje klientom m.in. możliwość zakupu produktów, które nie trafiają do sklepów. 

Czy podobnie będzie w przypadku Biedronki? Nie jest to wykluczone. Najprawdopodobniej dzięki sprzedaży online Biedronka wzmocni sprzedaż rzeczy, które dotąd były oferowane w ramach akcji czasowych, jednak nie zostały sprzedane z uwagi na konieczność ustąpienia miejsca następnym produktom. Co prawda, sieć posiada również outlety, jednak nie jest ich zbyt wiele, a jak wiadomo, wielu Polaków po prostu woli kupować w internecie. 

W ofercie sklepu internetowego Biedronki na próżno szukać można produktów spożywczych takich jak: warzywa, mięso czy pieczywo. Te produkty dyskont dostarczy klientom za pośrednictwem usługi Glovo. Podobnie jak alkohole oraz przekąski z oferty “Piwniczka Biedronki”. 

Co zatem będzie można kupić w Biedronka Home? Jak wskazuje nazwa witryny, w sprzedaży dostępne będą przede wszystkim produkty z oferty przemysłowej. Z wersji roboczej strony, do której dotarła redakcja Spider’s Web wynika, że e-commerce zaoferuje produkty podzielone na dziewięć kategorii głównych, takich jak: 

  • kuchnia
  • dom i ogród
  • elektronika
  • warsztat i auto
  • sport i hobby 
  • zdrowie i uroda
  • kultura i rozrywka
  • dziecko
  • moda

Wiadomo, że na ten moment w Biedronka Home znajduje się około tysiąc produktów, a sieć planuje poszerzać asortyment. Klienci będą mogli zakupić między innymi akcesoria marek: Smukee, Hoffen, Seven For 7 oraz Tom&Rose, zamawiając je do paczkomatu lub bezpośrednio do domu. Operator sklepu daje sobie od dwóch do trzech dni na dostarczenie towaru opłaconego szybkim przelewem, kartą płatniczą lub BLIK-iem. Oferowana ma być również opcja płatności odroczonych. 

Po zalogowaniu się do sklepu Biedronka Home klientom nie wyświetli się charakterystyczne czerwonego logo Biedronki, a jedynie czarno-zielony znaczek w lewym górnym rogu ekranu. Klienci znajdą sekcję z wymienionymi wcześniej kategoriami produktów. Na stronie dostępne są również tzw. kolekcje tematyczne tj. Śpij dobrze, Świeżo i lekko czy Apetyt na gotowanie i “Bestsellery w Biedronka Home”.

Możemy szukać konkretnych rzeczy, zawężając wyniki wyszukiwania do ulubionej marki producenta czy ceny. Na dole strony Biedronka Home znajdziemy natomiast bloczek “Inspiracje”, gdzie Biedronka poleca produkty przydatne w konkretnych okolicznościach np. podczas letniego pobytu w ogrodzie.  

Data startu strony internetowej Biedronka Home nie została jeszcze ustalona. Wciąż trwają testy, podczas których oferta e-commerce dyskontu jest udoskonalana, więc na oficjalną prezentację sklepu przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Być może za kilka tygodni Biedronka zdradzi więcej szczegółów, a tymczasem klientom pozostaje jedynie uzbroić się w cierpliwość.

Czytaj również: 

Biedronka azjatycka gryzie i powoduje alergie. Jak się jej pozbyć z domu? 

Zobacz także: 


Source link

Leave a Comment