imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Biedroń: chciałbym być Aleksandrem Kwaśniewskim 2.0

18i9gb4kumokbcvygk9i6eprvqsb7c4q.jpg


Zdaniem Biedronia, wicepremier Jacek Sasin łamie prawo, zlecając drukowanie kart do głosowania przed wejściem w życie ustawy ws. powszechnych wyborów korespondencyjnych 10 maja. 

 

– PiS najbardziej kusi, aby wydrukować karty z krzyżykiem przy jednym kandydacie, ale mam nadzieję, że nie dostaniemy takich pakietów – stwierdził kandydat Lewicy w Polsat News.

 

“Zbyt długo wychodziliśmy na ulicę i protestowaliśmy przeciw Andrzejowi Dudzie”

 

Prowadząca Dorota Gawryluk zapytała Biedronia, czy zgadza się z szefem PO Borysem Budką, że “wybory korespondencyjne to niedopuszczalna formuła”. 

 

– Nie, bo te wybory i tak się odbędą. PiS do nich brnie, czując, że ma szansę przepchnąć Andrzeja Dudę kolanem. Ja, w przeciwieństwie do innych kandydatów, mówiłem, że będę walczył i nie wywieszę białej flagi. Szanse kandydatów są obecnie wyrównane. Jeżeli się zmobilizujemy, jesteśmy w stanie pokonać obecnego prezydenta. Zbyt długo wychodziliśmy na ulicę i protestowaliśmy przeciw niemu – odpowiedział polityk Lewicy.

 

ZOBACZ: Drukowanie kart wyborczych trwa. Ziobro: w razie wątpliwości każdy może złożyć zawiadomienie

 

Zauważył, że wspomnianą “białą flagę” wywiesiła kandydatka KO Małgorzata Kidawa-Błońska. Zapytany, dlaczego jego konkurentka traci w sondażach, a nie zyskuje on, tylko szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, stwierdził, że obecnie “nie wiemy do końca, jakie są” wyniki poparcia polityków.

 

– W obecnych czasach trzeba mieć margines ich interpretacji. Piłka jest w grze, wszystko może się zmienić – mówił Biedroń.

 

WIDEO: Robert Biedroń w programie “Gość Wydarzeń”

 

  

 

Biedroń: chciałbym realizować konstytucję uchwaloną za czasów Kwaśniewskiego

 

Gość Doroty Gawryluk zapewnił, że mimo wszystko Lewica rośnie w siłę. – Mieliśmy już raz świetnego prezydenta, Aleksandra Kwaśniewskiego. Za jego czasów uchwalono konstytucję. Chciałbym być Aleksandrem Kwaśniewskim 2.0 i realizować tę konstytucję np. w zakresie świeckiego państwa czy równości kobiet i mężczyzn – powiedział, zapewniając, że były prezydent popiera jego kandydaturę.

 

ZOBACZ: Trzaskowski: wybory będą farsą demokracji, warszawiaków one nie interesują

 

Według Biedronia, Lewica “nie przyłoży ręki” do zmieniania ustawy zasadniczej. – Nie będziemy też zajmowali się stołkami czy wyimaginowaną dyskusją o nowelizacji konstytucji. Będziemy rozmawiali o suszy, pożarze Biebrzańskiego Parku Narodowego, ludziach masowo tracących pracę. To są realne problemy Polek i Polaków – stwierdził.

 

“PO i PiS zawsze były blisko siebie, czują chemię”

 

Prowadząca zapytała, czy Lewica zamienia się miejscami z PO, jeżeli chodzi o podejście do PiS-u. – Teraz Lewica wysuwa się na prowadzenie i nie chce rozmawiać z partią rządzącą (ws. wyborów prezydenckich) – mówiła Dorota Gawryluk. 

 

Biedroń odparł, że “miłość PO do PiS w pewnym momencie skutkowała POPiS-em”.  – Oni zawsze byli blisko siebie, czują  chemię. Nawet nie potrafię powiedzieć, w której z tych partii są Giertych i Gowin. Co teraz z wyborcami Platformy, którzy wychodzili na ulicę? Ktoś ich chyba zdradził – zastanawiał się.

 

ZOBACZ: Senat prosi, aby nagrywać filmiki krytykujące rząd? Tak twierdzi jego wicemarszałek

 

Dodał, że Lewica nie traktuje PO jako bezpośredniej konkurencji, ale “nie może patrzeć, jak Borys Budka ściska rękę Jarosława Gowina, który deptał konstytucję”. 

 

– My konsztachtujemy z aniołami, czyli zapisami konstytucji. Szczególe w kryzysie okazuje się, jak ona jest ważna – podsumował Biedroń. 

wka/luq/ polsatnews.pl, Polsat News


Source link

Leave a Comment