imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

Bezpłatne szkolenie dla samorządowców dot. budowy stacji bazowych telefonii mobilnej

pap_20151016_0HO.jpg


Zdjęcie ilustracyjne; fot. PAP/Darek Delmanowicz

29 listopada br. odbędzie się bezpłatne szkolenie online prowadzone przez ekspertów z Instytutu Łączności dla samorządowców z procesu inwestycyjnego budowy stacji bazowych telefonii komórkowej, podstawowych zagadnień związanych z polem elektromagnetycznym oraz dezinformacji często towarzyszącej tym tematom.

Szkolenia są prowadzone przez ekspertów Instytutu Łączności w ramach projektu „Sprawna telekomunikacja mobilna jako klucz do rozwoju i bezpieczeństwa”. Spotkania będą się odbywały cyklicznie, a ich kolejne terminy zaplanowane są na każdy ostatni tydzień miesiąca. Chęć udziału w szkoleniu należy zgłaszać na adres [email protected].

Adres ten służy także jako narzędzie do zgłaszania konkretnych przypadków, które zdarzają się w poszczególnych gminach. Samorządowcy mogą tam kierować swoje pytania czy wątpliwości związane z funkcjonowaniem stacji bazowych, oddziaływaniem pól elektromagnetycznych, czy też rozwojem i wprowadzaniem sieci 5G. Eksperci Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Instytutu Łączności odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące napotkanego problemu. Istnieje również możliwość zorganizowania indywidualnego szkolenia dla danego samorządu.

Projekt „Sprawna telekomunikacja mobilna jako klucz do rozwoju i bezpieczeństwa” jest realizowany przez KPRM we współpracy z Instytutem Łączności – Państwowym Instytutem Badawczym w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa Działanie 3.4. Kampania, ma na celu zwiększenie świadomości Polaków w zakresie działania, wykorzystania, bezpieczeństwa i znaczenia mobilnych sieci telekomunikacyjnych, a tym samym usług (w tym publicznych) opartych o te sieci.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP


Source link

Leave a Comment