imalopolska

najnowsze wiadomości

Zdrowie

Bezpieczny i skuteczny sposób usuwania aluminium z organizmu

a-175

Strona główna &gt Zdrowie &gt Bezpieczny i skuteczny sposób usuwania aluminium z organizmu Bezpieczny i skuteczny sposób usuwania aluminium z organizmu Ola Gordon Zdrowie 6

(NaturalHealth365) Mówiąc prawdę, występowanie aluminium / Al. w środowisku nie jest niczym nowym. Ten naturalnie występujący metal jest trzeci na liście najczęściej występujących składników na ziemi. Ale mówimy jasno: aluminium nie ma żadnego biologicznego znaczenia w ludzkim ciele – co czyni ważniejszą konieczność skutecznego usuwania go niż można sobie wyobrazić.

Bez wątpienia współczesna „obfitość” Al w przetworzonej żywności, naczyniach kuchennych, opakowaniach do przechowywania żywności i lekach wzbudziła obawy wielu osób zajmujących się medycyną integracyjną, które nagromadzoną toksyczność Al uważają za czynnik przyczyniający się do wzrostu wskaźników autyzmu i choroby Alzheimera.

Niedawne badanie / study highlights podkreśla zdolność bogatej w krzem wody do bezpiecznego obniżania poziomów Al w organizmie. Jeszcze bardziej zachęcające jest to, że ten rodzaj wody wiązano z poprawą umiejętności poznawczych u osób z chorobą Alzheimera.

Dlaczego tak ważny jest skuteczny sposób detoksu z Al

Żeby powtórzyć niezaprzeczalną prawdę: Al – które nie ma żadnej wartości odżywczej – może wejść do organizmu przez wdychanie, jedzenie i wchłanianie. Ten niechciany metal gromadzi się w płucach, wątrobie, tarczycy, kościach i mózgu – gdzie może wywołać stres oksydacyjny w tkankach i komórkach.

Jednym z głównych powodów do alarmu z powodu Al jest to, że autopsje ciał pacjentów z Alzheimerem wykazały podniesione poziomy stanu zapalnego wywołanego przez Al w mózgu.

I badania na zwierzętach wykazały, że zwiększone depozyty Al wiąże się z powstawaniem splotów neurofibrylarnych / neurofibrillary tangles wiązanych z chorobą Alzheimera.

Uwaga: Badania na zwierzętach wykazały, że Al wiąże się z problemami w nauce, zrozumieniu, pamięci i koordynacji również u młodszych zwierząt.

Ponadto niektóre badania sugerują, że Al hamuje wychwyt ważnych neuroprzekaźników – takich jak dopamina, noradrenalina i 5-hydroksytryptamina – potrzebnych do spokojnego snu, stabilnego nastroju, funkcji poznawczych i czujności.

Al wiąże się z wielu innymi problemami zdrowotnymi, łącznie z niealkoholową stłuszczeniową chorobą wątroby / NAFLD

Toksyczność Al może siać spustoszenie w różnych systemach organizmu, i doprowadzić do wielu przewlekłych chorób.

Skoro Al ingeruje w metabolizm żelaza, przewlekłe narażanie może wywołać anemię.

Toksyczność Al może też wywołać lub pogorszyć NAFLD – która teraz osiąga do epidemicznych proporcji w uprzemysłowionym świecie. I tę toksyczność wiązano z uszkodzeniem nerek, oraz zwiększonym ryzykiem stwardnienia rozsianego / MS, chorobą Parkinsona i stwardnieniem zanikowym bocznym / ALS.

Jak mówi Analytical Research Labs, Inc. / ARL, występowanie toksyczności Al ostatnio bardzo się zwiększyło – 80% osób badanych na toksyczność metali wykazała zbyt wysokie poziomy Al we włosach.

Uwaga: próbki włosów ogólnie uważa się za najbardziej wiarygodne sposoby oszacowania toksyczności metali, tak długo jak włosów nie umyto przed badaniem.

Wczesne objawy toksyczności Al to: bóle głowy, kolka, sucha skóra, zgaga, wzdęcia i zwiększona podatność na infekcje oddechowe.

Zdaniem ARL, bardziej zaawansowane objawy tej toksyczności to utrata pamięci, konfuzja i choroby paraliżujące mięśnie.

Badanie pokazuje: picie ‚specjalnego rodzaju wody’ przez tylko 3 miesiące przynosi zachęcające rezultaty

W badaniu przeprowadzonym przez prof. dr Christophea Exleya i opublikowanego w Journal of Alzheimer’s Disease, ochotnicy z Alzheimerem wypijali litr bogatej w krzem wody mineralnej dziennie przez 12 tygodni. (Krzem występuje naturalnie w produktach takich jak papryka, fasola sojowa i szparagach. Występuje też w wodzie mineralnej.)

I rezultaty były imponujące.

Dr Exley – profesor chemii bioorganicznej na Keele University – poinformował, że konsumpcja wody mineralnej doprowadziła do zmniejszenia do 70% stężenia aluminium w organizmach ochotników.

I wypijanie bogatej w krzem wody przez 12 tygodni przyniosło znaczną klinicznie ważną poprawę w funkcjach poznawczych u niektórych z uczestników, bez żadnego skutku ubocznego.

Dr Exley wyjaśnił, że rozpuszczalny w wodzie mineralnej krzem przechodzi z cząsteczkami wody w ściankach jelit i do krwiobiegu, gdzie miesza się z Al i tworzy związek chemiczny o nazwie hydroksyglinokrzemian. Ta substancja jest łatwiej filtrowana z krwi niż Al, dając skuteczniejsze wydalanie przez nerki i mocz.

To ekscytujące badanie sugeruje, że picie 1 litra wody bogatej w krzem jest bezpieczną, niedrogą i skuteczną naturalną metodą przyspieszenia usuwania Al z organizmu. Sprawdź etykietkę, ma być 30 mg/L albo 30 ppm krzemu.

Notabene, dr Exley nie jest jedynym ekspertem od zdrowia zalecającym stosowanie krzemu do detoksu z Al

Christine Schaffner, ND, znana ekspertka od toksyczności Al. / aluminum toxicity, też zaleca Enterosgel [dostępny w Polsce] do usuwania Al.

Zmniejsz narażenie na Al

Choć niemożliwe jest uniknięcie Al. w ogóle, to staraj się zmniejszyć jego używanie: unikaj aluminiowych garnków, folii aluminiowej i puszek. Eksperci ostrzegają, że gotowanie pomidorów w garnku aluminiowym, albo picie soku z puszki, z czasem może doprowadzić do toksyczności Al u podatnych osób.

Sprawdzaj etykietki na produktach, a wykryjesz Al. w nieoczekiwanych np. produktach kosmetycznych takich jak antyperspiranty w postaci chloro hydratu glinu.

Nawet jeśli nie masz objawów, nie ignoruj ostrzeżeń

Oczywiście żadna dyskusja o Al nie byłaby kompletna bez ostrzeżenia o obecnym programie szczepień i programach geoinżynieryjnych opracowanych w celach ‚kontroli’ pogody. Sa to 2 najważniejsze sposoby narażania się na ten metal.

Oprócz picia wody mineralnej można prowadzić detoks odpowiednim odżywianiem wraz z odpowiednimi dawkami wit. C i E.

Inne produkty to: chlorella, kolendra, mineralny selen, bogaty w krzem skrzyp i aminokwas N-acetylocysteina.

Nie zapominaj czosnku, cebuli i warzywach kapustnych (brokuły, brukselka i jarmuż). One mogą pomóc w produkcji glutationu – najlepszego przeciwutleniacza.

Obecną erę słusznie nazwano „erą aluminium”, ale woda mineralna – bezpieczna, bezinwazyjna i opłacalna – może być najważniejszym sojusznikiem by ją przeżyć.

A safe and effective way to detox aluminum, scientist reports

Lori Alton, staff writer | 18.03.2019

Tłum. Ola Gordon

Źródło: https://www.naturalhealth365.com/effective-way-to-detox-aluminum-2910.html

–udostępnień FacebookFacebook TwitterTwitter EmailEmail Ola Gordon

http://chomikuj.pl/OlaGordon


Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment