imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Benedykt XVI nie żyje. Jego ciało spocznie w krypcie po Janie Pawle II

o6x5utzed9ii7euv85x2gt3w5ip5v5ah.jpg


Ciało Benedykta XVI zostało publiczne wystawione w bazylice św. Piotra

Dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni przekazał, że trumna z ciałem Benedykta XVI zostanie złożona w Grotach Watykańskich pod bazyliką św. Piotra w Watykanie. Trafi do krypty, w której spoczywał Jan Paweł II zanim został beatyfikowany.

W Grotach Watykańskich znajdują się groby większości papieży. Od 2005 r. spoczywał w nich również Jan Paweł II, zanim po beatyfikacji jego szczątki przeniesiono do bazyliki w 2011 r. 

Benedykt XVI nie żyje. Tłumy oddają hołd emerytowanemu papieżowi

Ciało Benedykta XVI zostało publiczne wystawione w bazylice św. Piotra w poniedziałek o godz. 9. Wierni mają trzy dni, by oddać mu hołd. 

 

 

ZOBACZ: Benedykt XVI nie żyje. Watykan opublikował zdjęcia zmarłego emerytowanego papieża

 

W kolejce na Placu św. Piotra stoją tysiące wiernych. Rosła ona od godz. 7:00. Gdy o godz. 9:00 wpuszczono ludzi, by mogli złożyć pokłon przed katafalkiem z ciałem Josepha Ratzingera, stało w niej już kilka tysięcy osób. Sznur ludzi zdążył jeszcze przed południem ustawić się wokół całego placu.

 

– Kolejka zakręca wokół Placu Świętego Piotra. Oczekuje się, że pożegnać Benedykta XVI będzie chciało nawet kilkadziesiąt tysięcy ludzi- powiedziała korespondentka Polsat News Urszula Rzepczak.

 

Wideo: Ogromna kolejka wiernych, którzy chcą pożegnać Benedykta XVI

 

 

Benedykta XVI pożegnali m.in. prezydent i premier Włoch oraz jego najbliżsi współpracownicy.

 

 

Msza pogrzebowa odbędzie się w czwartek na Placu Świętego Piotra. Po niej Benedykt XVI zostanie pochowany w Grotach Watykańskich.

 

Joseph Ratzinger, emerytowany papież Benedykt XVI zmarł w sobotę rano, dokładnie o 9:34. Zasiadał na Stolicy Apostolskiej od 19 kwietnia 2005 do 28 lutego 2013 roku. Po ustąpieniu z urzędu ostatnie lata spędził w klasztorze Mater Ecclesiae na terenie Watykan.

ml/polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment