imalopolska

najnowsze wiadomości

Zdrowie

Belgijski test do wykrywania przeciwciał przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2

36289123_1_crop_300x168_092b8320_CPO.jpg


Warszawa, 3/06/2020 – Europejski, szybki test wykrywający przeciwciała przeciwko SARS-CoV-2 powstał w Liege (Belgia). Producentem jest ZenTech S.A., doświadczona firma biotechnologiczna, specjalizująca się w produkcji testów do badań przesiewowych chorób układu immunologicznego. Test serologiczny o nazwie QuickZen COVID-19 IgM/IgG przeszedł pomyślnie proces walidacji w Szpitalu Uniwersyteckim w Liege a także w LHUB-ULB w Brukseli. LHUB-ULB to Laboratoire Hospitalier Universitaire de Bruxelles. Jest to obecnie jedno z pięciu największych laboratoriów szpitalnych w Europie. Wyniki badań opublikowano w Journal of Clinical Virology.

Szybki test QuickZen COVID-19 IgM/IgG pozwala ustalić, który pacjent rozwinął odporność na COVID-19. Wykrywanie przeciwciał przeciwko SARS-CoV-2 odegra kluczową rolę w określeniu odpowiednich strategii wyjścia z blokady i rozwoju szczepionek. Test wykrywa przeciwciała IgM/IgG przeciwko SARS-CoV-2 w próbkach osocza, surowicy lub pełnej krwi w czasie 10 minut. Test charakteryzuje doskonała czułość i swoistość kliniczna. W klasie IgM odpowiednio 97% i 99% oraz w klasie IgG 100% i 97%. W badaniach walidacyjnych test wykazał 100% prawdziwie negatywnych wyników oraz żadnych fałszywie pozytywnych. Test certyfikowany CE IVD.

Już w czerwcu 2020 ZenTech osiągnie zdolność produkcyjną 3 milionów testów miesięcznie. Informacje i zamówienia prowadzi wieloletni dystrybutor ZenTech S.A. w Polsce, warszawska spółka Bionicum.

KONTAKT:

e-mail: [email protected]


Source link

Leave a Comment