imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Bartłomiej Sienkiewicz wyszedł z sali razem z Borysem Budką. Posłowie PiS o “dziwnym zachowaniu”

zkgp5heqcgfoqmcz23g76828mphmzmr7.png


W czasie wieczornych obrad Sejmu doszło do sytuacji, która szybko doczekała się wielu komentarzy na Twitterze. Posłowie PiS zwrócili uwagę na to, co zrobił Bartłomiej Sienkiewicz z KO. “Dziwne zachowanie posła Sienkiewicza, który salę obrad opuścił w asyście posła Budki” – napisał w mediach społecznościowych poseł Prawa i Sprawiedliwości Jan Mosiński.

Pod koniec środowego posiedzenia Sejmu poseł KO Bartłomiej Sienkiewicz wszedł na salę obrad i podszedł do pierwszego rzędu, w którym siedział Borys Budka i Małgorzata Kidawa-Błońska. Sienkiewicz pochylił się nad szefem klubu KO. Budka natychmiast wstał, powiedział coś do swojego partyjnego kolei, a następnie obaj wyszli z sejmowej sali.

 

ZOBACZ: Wniosek o wotum nieufności wobec ministra sportu Kamila Bortniczuka. Premier w Sejmie

 

Ta sytuacja nie umknęła posłom. Ktoś krzyknął, że “Sienkiewicz się przewróci”. Z Dariusz Olszewski zwrócił się z mównicy sejmowej do wicemarszałka Ryszarda Terleckiego: – Panie marszałku, chyba trzeba alkomat na salę – powiedział poseł Solidarnej Polski.

Posłowie PiS: Poseł nie jest świętą krową

Chwilę później na Twitterze pojawiły się pierwsze komentarze.

“Dziwne zachowanie posła Sienkiewicza, który salę obrad opuścił w asyście posła Budki” – napisał poseł PiS Jan Mosiński.

 

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska Jacek Ozdoba pytał: “Co było powodem wyprowadzenia Bartłomieja Sienkiewicza z sali przez Borysa Budkę? Czy były to %?”. Poseł zamieścił też w tweecie nagranie z sali.

 

Wpis Ozdoby udostępnił poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski. “Jeżeli pracownik przyjdzie do pracy ‘pod wpływem’ zawsze kończy się to dyscyplinarką. Poseł nie jest świętą krową, ma rzetelnie i zgodnie z prawem wykonywać swoje obowiązki. Na pewno nigdy ‘pod wpływem’. Dyscyplinarką dla posła jest złożenie mandatu. Sprawa pilnie do wyjaśnienia” – napisał polityk.

bas/Interia Wydarzenia

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment