imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

Barack Obama zdobył nagrodę Emmy. Za serial dokumentalny Netflixa

d6mkdgs1njmjna7yw4afssx9nax65s2f.jpg


Były prezydent USA Barrack Obama wraz z żoną Michelle założyli wytwórnię filmową Higher Ground

Były prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama zdobył nagrodę Emmy w kategorii dla najlepszego narratora. Statuetkę otrzymał za pracę przy serialu dokumentalnym “Najsłynniejsze parki narodowe świata”. To drugi prezydent USA w historii z tą nagrodą.

Emmy to amerykańska nagroda przyznawana za osiągnięcia w przemyśle telewizyjnym. Jest określana mianem “telewizyjnego Oscara”. Klasyfikuje się ją jako jedną z nagród EGOT, czyli czterech najważniejszych nagród kulturalnych w USA: obok Oscara, Grammy i Tony. 

Barack Obama z nagrodą Emmy

W tym roku za najlepszego narratora uznano byłego prezydenta USA Baracka Obamę. Nagrodę wręczono mu za serial dokumentalny “Najsłynniejsze parki narodowe świata”, który na zlecenie Netflixa wyprodukowała jego firma Higher Ground. Serię można obecnie obejrzeć na popularnym serwisie streamingowym. 

 

 

Pięcioczęściowy dokument przedstawia parki narodowe z całego świata, m.in. w takich lokalizacjach jak Indonezja czy chilijska Patagonia.

Lukratywna umowa z Netflixem 

Nominowani w kategorii narratora byli również David Attenborough, Lupita Nyong’o i Kareem Abdul-Jabbar.

 

Po opuszczeniu urzędu prezydenta w 2017 roku Obama wraz z żoną Michelle założyli wytwórnię Higher Ground podpisując umowę z Netflixem. Według medialnych szacunków, porozumienie warte jest dziesiątki milionów dolarów.

 

ZOBACZ: Misja zakończona powodzeniem. Amerykańscy żołnierze ruszą do boju w goglach Microsoftu

 

Jest drugim prezydentem USA w historii ze statuetką Emmy. Jak dotąd, jedynym był Dwight Eisenhower, który w 1956 roku otrzymał nagrodę honorową za to, że jako pierwszy prezydent poprowadził telewizyjną konferencję prasową.

 

Obama ma również dwie nagrody Grammy, obie w kategorii “najlepszy album mówiony”.

jsd/ml/polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment