imalopolska

najnowsze wiadomości

Sport

Babilon Boxing Show: Stanioch – Mohoumadi. Transmisja TV i stream online

diod7gut9ys53adw2xnf4heevwh35axq.png


W kategorii super średniej na dystansie 8 rund zmierzą się Łukasz Stanioch (8-0, 2 KO) i mocny Francuz Hadillah Mohoumadi (23-5-1, 16 KO), dawny pogromca Pawła Głażewskiego, byłego pretendenta do tytułu mistrza świata WBO w wadze półciężkiej.

 

– Dla Łukasza Staniocha to dopiero dziewiąta zawodowa walka, a dla jego rywala trzydziesta. Bardzo trudna i bardzo ważna walka przed naszym zawodnikiem. Francuz nie zapomniał jak się boksuje, postawi duży opór Staniochowi. Gdybym miał wskazać triumfatora, postawiłbym 60 do 40 dla Łukasza – przyznał Babiloński.

 

O tytuł Międzynarodowego Mistrza Polski wagi super półśredniej Damian Kiwior (9-3-1, 1 KO) powalczy z robiącym furorę na polskich ringach Czechem Lukasem Dekysem (6-0, 3 KO), który w swojej ostatniej walce znokautował Michała Syrowatkę (23-6, 8 KO). Obaj są ćwierćfinalistami Mistrzostw Europy – Kiwior w seniorach, a jego rywal w juniorach. Po kilka razy wygrywali też w amatorskich mistrzostwach swoich krajów.

– Dekys już udowodnił jak niewygodnym potrafi być pięściarzem. Bardzo mocno się rozwinął w ostatnim czasie. W walce idzie do przodu jak burza i może sprawić trudności Damianowi, który walczy nierówno. Kiwior potrzebuje kilku pojedynków na dobrym, równym poziomie. Z pewnością pas mistrzowski byłby dla niego i mobilizacją, i zachętą. Ale nie mogę powiedzieć, że w piątek będzie faworytem. W tej walce szanse są równe – ocenił organizator gali w Ożarowie Mazowieckim.

 

Na gali Babilon Boxing Show w Hotelu Mazurkas wystąpi także niepokonany słowacki bokser Adrian Valentin (3-0, 2 KO), który niedawno wygrał z podobnie jak on rozpoczynającym zawodową karierę Damianem Zawieruszyńskim, byłym czterokrotnym mistrzem Polski i zwycięzcą czterech turniejów o Puchar Polski w młodszych kategoriach wiekowych.

 

W umownym limicie do 83 kg w sześciorundowym starciu Krzysztof Wojciechowski (3-0) skrzyżuje rękawice ze Szwedem Michaelem Obinem. – To walka, która bardzo przyda się Wojciechowskiemu przed następnymi wyzwaniami. Musi być skupiony, bo szwedzki przeciwnik łatwo się nie poddaje – zauważył Babiloński.

 

Na zasadach kickboxingu (formuła K-1) utytułowany zawodnik z karate kyokushin Maciej Mazur spotka się w kategorii 90 kg z Niemcem Kennedym Rayombą. – Maciek jest znakomitym, światowej klasy karateką, do tego osobą niezwykle popularną i lubianą w świecie sportów walki. Jestem bardzo ciekawy, jak spisze się w małych rękawicach w K-1. Może za jakiś czas pomyślimy o debiucie w boksie zawodowym – stwierdził promotor, który prowadził kariery takich pięściarzy jak Krzysztof Głowacki i Michał Cieślak.

 

W 2019 roku Maciej Mazur został wicemistrzem świata karate Shinkyokushin w otwartej kategorii wagowej. Polak odniósł wielki sukces w Tokio podczas zawodów największej organizacji WKO (World Karate Organization). W wadze super półśredniej w 4-rundowym pojedynku w Hotelu Mazurkas Sylwester Zięba (1-0) powalczy z Piotrem Bisiem (5-1, 3 KO).

 

Na gali swój pojedynek stoczy także sam Babiloński. Jego rywalem będzie konferansjer Marek Matela.

 

Transmisja gali Babilon Boxing Show w Ożarowie Mazowieckim w Polsacie Sport Fight i na Polsat Box Go od godz. 19:00 oraz w Super Polsacie od godz. 20:00.

Informacja prasowa

Przejdź na Polsatsport.pl


Source link

Leave a Comment