imalopolska

najnowsze wiadomości

Ciekawostki

Baba Wanga: Przepowiednie na 2023 i dalszą przyszłość. Kiedy koniec świata?

000GG5CDRUX61M2E-C429.png


Baba Wanga, a właściwie Wangelija Pandewa Dimitrowa, urodziła się 31 stycznia 1911 roku w Strumicy. Wcześnie straciła matkę, a w czasie służby jej ojca w wojsku pozostawała pod opieką sąsiadów. W roku 1923, jako nastoletnia dziewczynka została poraniona w czasie gwałtownej wichury, w efekcie czego straciła wzrok. 

Jej rzekome zdolności prorocze ujawniły się nim skończyła 30 lat. Początkowo “przewidywała” przyszłość osób z lokalnej społeczności, jednak w miarę sprawdzania się kolejnych “przepowiedni”, przybywało do niej po radę coraz więcej osób. Baba Wanga zyskała w końcu tak dużą sławę, że zaczęły ją odwiedzać znane osobistości. W 1942 roku przybył do niej car Bułgarii, Borys III.

Przypisuje się jej wiele wizji i przepowiedni, które podobno się sprawdziły, zapominając jednak o wielu tych, które nie znalazły potwierdzenia w rzeczywistości. Kobieta podobno przewidziała między innymi wybuch elektrowni w Czarnobylu czy zamach na World Trade Center. Jednocześnie zapowiadała wybuch III wojny światowej w roku 2010 czy wyludnienie Europy do 2016 roku. Wiele osób woli zwracać uwagę tylko na szczegóły jej wizji, które pokrywają się z rzeczywistością. Nietrafione “przepowiednie” szybko są zapominane przez osoby wierzące w niezwykłą moc Baby Wangi.

Media donosiły o uwikłaniu kobiety w polityczne manipulacje. Według “The Independent” Baba Wanga doradzała przywódcom Bułgarskiej Partii Komunistycznej, a nawet była wykorzystywana przez polityków do realizacji ich programów. Miała korzystać z danych zebranych przez tajne służby Bułgarii, by zdobyć zaufanie odwiedzających, a następnie wpływać na polityków i nimi manipulować w ramach współpracy z partią rządzącą. Kobieta zmarła 11 sierpnia 1996 roku, podobno przewidując wcześniej trafnie dzień swojej śmierci.

Według Baby Wangi rok 2023 będzie obfitował w katastrofy. W przyszłym roku ma m.in. dojść do wybuchu elektrowni atomowej, ma zostać wprowadzony zakaz narodzin, a orbita Ziemi ma się zmienić.

Dodatkowo czeka nas solarne tsunami, które spowoduje masowe przerwy w dostawie prądu. Według Baby Wangi w 2023 roku będą także trwały badania nad bronią biologiczną, w efekcie których mogą zginąć setki tysięcy ludzi. 

“Wizje” bułgarskiej jasnowidzącej dotyczyły wielu wydarzeń nawet z dalekiej przyszłości. Co w nich zobaczyła? Podobno w roku 2028 zostanie wynalezione nowe źródło energii, a załogowy statek zostanie wysłany na Wenus. Niestety, w tym roku będzie też panował głód. W roku 2033 stopnieją tereny polarne, przez co podniesie się poziom oceanów. 

Połowa XXI wieku to z kolei dla świata czas odrodzenia ekonomicznego. Zgodnie z jej przepowiedniami, Europa będzie wówczas w większości muzułmańska. Będzie to okres rozwoju nauki i medycyny, a transplantacja organów, które ludzie nauczą się tworzyć od podstaw, stanie się najlepszą z metod leczenia.

Baba Wanga przewidywała podobno, że w roku 2066 zostanie użyta “broń klimatyczna”, a w 10 lat później ma powrócić “bezklasowe społeczeństwo”. W XXI wieku ludzkość będzie się jeszcze zmagać z nową chorobą, jednak w roku 2097 uda się znaleźć na nią lekarstwo.

Baba Wanga w swoich “wizjach” rzekomo widziała naprawdę odległą przyszłość. Jej przepowiednie dotyczą też końca świata, jaki znamy. “Nostradamus z Bałkanów” – jak była nazywana przez swoich zwolenników Baba Wanga – przepowiedział, że w roku 5076 zostanie odkryta granica wszechświata, a w 2 lata później zostanie podjęta decyzja o jej przekroczeniu. Kiedy będzie koniec świata? Zgodnie z “wizją” kobiety ma on rzekomo nastąpić w roku 5079.

W ciągu wieków, które dzielą nas od tego momentu, ma się jednak zdarzyć jeszcze bardzo wiele. Z “przepowiedni” Baby Wangi można się między innymi dowiedzieć, że w przyszłym stuleciu ludzie skontaktują się z inteligentną cywilizacją spoza Ziemi, powstanie nowy system religijny, a kolonia na Marsie będzie żądać niepodległości od naszej planety.

Warto jednak pamiętać, że Baba Wanga była osobą niepiśmienną. Posługiwała się też trudnym do zrozumienia dialektem. Jej “proroctwa” były spisywane przez rodzinę. Wiele z nich się nie spełniło, więc nie wiadomo jak będzie z kolejnymi. Na pewno należy podchodzić do nich z dużym dystansem. 

Czytaj też: 

Baba Wanga i katastrofalne przepowiednie na 2023 rok. Czeka nas “solarne tsunami”?

Zobacz też:


Source link

Leave a Comment