imalopolska

najnowsze wiadomości

Ciekawostki

Baba Wanga: przepowiednie na 2022 rok. Co przewidziała niewidoma mistyczka?

000EC5G2U56HV2LU-C411.jpg


11 sierpnia 1996 roku zmarła jedna z najbardziej tajemniczych osób na świecie — Baba Wanga i, chociaż od jej śmierci minęło już prawie 26 lat, przepowiednie niewidomej mistyczki wciąż są aktualne i cieszą się wielkim zainteresowaniem wśród ludzi na całym świecie.

Co się stanie w 2022 roku, jeśli wierzyć jej proroctwom? Czy czeka nas zagłada? Jak skończy się świat według wieszczki nazywanej przez wielu “Nostradamusem z Bałkanów“? Kim była Baba Wanga? Które z jej wizji spełniły się w przeszłości? 

Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Kim była Baba Wanga? Można powiedzieć, że jej życie to gotowy scenariusz na film, ponieważ życie wieszczki od samego początku pełne było zaskakujących, często tragicznych zdarzeń. 

Wangelija Pandewa Dimitrowa, bo tak naprawdę nazwała się Baba Wanga, urodziła się w 1911 roku w Strumicy (dziś Macedonia Północna, a dawniej Imperium Osmańskie) w ubogiej rodzinie. Bardzo wcześnie zmarła jej matka, a ojciec niedługo później wstąpił do wojska. 

Po jego powrocie oraz ponownym ożenku przeprowadzili się wspólnie do Nowo Seło, gdzie jako 12-letnia dziewczynka Baba Wanga doznała poważnego wypadku, który raz na zawsze odmienił jej życie. Zerwała się gwałtowna wichura i powaliła ją na ziemię. Dziewczynka straciła przytomność, a gdy ją odzyskała, okazało się, że nie może otworzyć oczu. 

Niestety wzroku przyszłej jasnowidzki nie udało się uratować, jednak niedługo później Baba Wanga zdała sobie sprawę z tego, że ma wizje, które często się sprawdzają. 

Uważała, że Bóg odebrał jej wzrok, ale za w zamian dał jej dar jasnowidzenia. 

Początkowo przepowiadała przyszłość sąsiadom. Mówiła napotkanym osobom, na jakie choroby cierpią i co może im pomóc. Praktykowała również ziołolecznictwo. 

W miarę upływu czasu mistyczka zyskiwała na popularności dzięki przepowiedniom, a w jej domu pojawił się nawet sam car Borys III. 

Baba Wanga wyszła za mąż w 1942 roku za Dimityra Guszterowa, któremu wskazała, kto zabił jego braci. Przeprowadziła się z nim do Petricza. Mężczyzna zmarł w 1962 roku a ona sama w 1996 z powodu raka piersi, którego nie pozwoliła zoperować. 

Przed śmiercią Baba Wanga miała przekazać swój dar dziewczynce z Francji. 

Babę Wangę często nazywa się “bałkańskim Nostradamusem” albo “Nostradamusem z Bałkanów”, ponieważ wiele z jej przepowiedni spełniło się. 

Wizje niewidomej wieszczki mają bardzo wysoki wskaźnik pokrycia, a ich odczytania w dużej mierze zależą od interpretacji.  Podobnie jak znanego proroka sprzed wieków.

Babę Wangę zrozumieć mogli nieliczni, ponieważ nie tylko nie potrafiła pisać, ale posługiwała się również bardzo rzadkim dialektem. Uważa się jednak, że wiele z jej przepowiedni spełniło się. 

Baba Wanga miała ponoć przewidzieć takie wydarzenia jak: przejęcie władzy przez Hitlera, śmierć Józefa Stalina, rozpad ZSRR, zatopienie okrętu Kursk, wojnę w Libanie, Praską Wiosnę, katastrofę w Czarnobylu, śmierć księżnej Diany, atak terrorystyczny na WTC czy powstanie ISIS.

Przepowiednie Baby Wangi na 2022 rok nie kształtują się zbyt optymistycznie. Jedną z najbardziej przerażających wizji jasnowidzki na najbliższe lata jest kolejna pandemia, która tym razem miałaby być związana z przebudzeniem się wirusa uśpionego na Syberii. A poza tym? Co jeszcze się stanie w 2022 roku

Baba Wanga przewidziała również, że w wielu miejscach zacznie brakować wody pitnej, ponieważ przyjdą susze, a w Indiach szarańcza przyczyni się do braku urodzaju. Kiepskie uprawy będą przyczyną głodu w tym regionie, zaś potęgą światową będą Chiny. 

To jednak nie wszystko, bo zmiany klimatyczne będą odtąd jeszcze bardziej odczuwalne. Liczne anomalie pogodowe, w tym trzęsienia ziemi oraz wysokie temperatury, które będą sięgały nawet 50 stopni Celsjusza, będą dawały się we znaki. 

Proroctwa i przepowiednie Baby Wangi na 2022 rok nie pomijają również uzależnienia ludzi od technologii. Mistyczka zauważyła, że światy: realny i wirtualny powoli zaczną się zacierać, ponieważ ludzie jeszcze więcej czasu spędzać będą w internecie.

Kiedy skończy się świat według przepowiedni Baby Wangi? 

Jeśli wierzyć jej wizjom, na apokalipsę przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Według przepowiedni Wangeliji Pandewy Dimitrowy koniec świata będzie miał miejsce dopiero w 5079 roku.

Czytaj również: 

Baba Wanga: Przepowiednie na 2022 rok. Co wydarzy się w 2022 roku? 

Baba Wanga: Przepowiednie na 2022 rok. Przerażające wizje

Baba Wanga i nie tylko: Najciekawsze przepowiednie na 2022 rok

Zobacz także: 


Source link

Leave a Comment