imalopolska

najnowsze wiadomości

Zdrowie

Autyzm zaczyna się w łonie matki z powodu plomb rtęciowych matek i tiomersalu w szczepionkach przeciwko grypie

a-32

Strona główna &gt Zdrowie &gt Autyzm zaczyna się w łonie matki z powodu plomb rtęciowych matek i tiomersalu w szczepionkach przeciwko grypie Autyzm zaczyna się w łonie matki z powodu plomb rtęciowych matek i tiomersalu w szczepionkach przeciwko grypie Ola Gordon Zdrowie

(Natural News) Społeczność naukowa od lat wyraża obawy związane z bezpieczeństwem produktów opartych na rtęci, ale stosowanie tej toksycznej substancji chemicznej utrzymuje się pomimo ich tragicznych ostrzeżeń. Jeszcze bardziej niepokojące jest to, że ten niebezpieczny związek jest celowo wstrzykiwany do organizmu ludzkiego w szczepionce. Tiomersal, oparty na rtęci środek konserwujący dodawany do szczepionek przeciwko grypie, powiązano z początkiem zaburzeń ze spektrum autyzmu u dzieci.

Związek tiomersal-autyzm w liczbach

Opublikowane w Toxicological & Environmental Chemistry badanie wykazało związek między tiomersalem i podobnej do autyzmu neurotoksyczności u młodych pacjentów. Naukowcy wykorzystali 3 ludzkie modele neuronalne i komórki płodowe in vitro do zbadania uszkodzenia komórek wywołanego przez tiomersal. Narażenie na tiomersal na etapach płodowego i wczesnego niemowlęctwa wywoływało efekty cytotoksyczne, które są podobne do obserwowanych u pacjentów z autyzmem. Dane pokazały również, że narażenie na rtęć spowodowało obniżoną aktywność oksydacyjno-redukcyjną, degenerację komórek, stężenie i zależne od czasu uszkodzenie mitochondriów, a następnie śmierć komórek w modelach neuronalnych i komórkach płodowych.

Badanie opublikowane w Medical Science Monitor tez wykazało zależny od dawki związek między zawartością rtęci w tiomersalu i początkiem autyzmu / ASD u dzieci. Następnie autorzy badania wezwali do wykluczenia tiomersalu ze wszystkich szczepionek.

Inne badanie wykazało, że narażenie na rtęć i tiomersal prowadzi do 50% spadku syntazy metioninowej (MS). Normalnie funkcjonujące MS sprzyja rozwojowi mózgu, koncentracji i produkcji glutationu. Glutation jest związkiem przeciwutleniającym i odtruwającym. Badania opublikowane w / Results published in the journal Neuro Endocrinology Letters stwierdziły, że dzieci z autyzmem wykazały znacznie niższe poziomy glutationu.

Kolejne badania w 2003 i 2004 przeprowadzone przez jeden zespół badawczy udowodniły związek między tiomersalem i autyzmem u dzieci. W badaniu z 2003, którego odkrycia opublikowano / findings appear in the journal Experimental Biology and Medicine, zbadali dane z Systemu niepożądanych skutków szczepionek / Vaccine Adverse Events Reporting System i wykryli znaczne zwiększenie wskaźników zachorowania na autyzm, zaburzenia mowy i upośledzenia umysłowego po podaniu szczepionki z tiomersalem jako składnikiem.

Opublikowane w International Journal of Toxicology w 2004 badanie dalej ustala ten związek, zauważając, że dzieci po podaniu szczepionek z tiomersalem dużo prawdopodobniej zachorowały na autyzm i upośledzenie umysłowe, niż te którym podano szczepionki bez tiomersalu.

Autyzm u dziecka może wywołać plomba amalgamatowa u mamy

Rtęć znajdująca się w plombach amalgamatowych też ustalono jako sprawcę autyzmu u dzieci / has also been singled out as a culprit in the onset of ASD in children. Badanie z 2009 opublikowane w Acta Neurobiologiae Experimentalis wykryło, że dzieci urodzone przez matki z 6 lub więcej plombami zawierającymi rtęć miały ponad 3 x większe ryzyko autyzmu.

„Ponadto, ryzyko zwiększonej ostrości autyzmu stało się znacznie wyraźniejsze wśród badanych z 6 lub więcej plombami amalgamatowymi u ciężarnej matki, w porównaniu z tymi z 5 lub mniejszą ilością plomb amalgamatowych u ciężarnej matki” – powiedzieli naukowcy.

Inne badanie odkryło, że matki dzieci autystycznych częściej stosują uzupełnienia amalgamatowe niż dzieci zdrowszych. Wyniki sugerują, że „… wysokie poziomy Hg [rtęci] u dzieci z ASD mogą odnosić się do zwiększonej ekspozycji na Hg z amalgamatu dentystycznego podczas ciąży i laktacji” – zauważyli naukowcy. Dane pokazują również, że dzieci z ASD wykazują wyższy poziom toksyczności rtęci niż ich zdrowsze rodzeństwo i rówieśnicy. W rezultacie dzieci z najwyższym poziomem narażenia na rtęć wykazywały najpoważniejsze objawy autyzmu.

Naukowcy z Arizona State University odkryli, że dzieci autystyczne miały wyższe poziomy metali ciężkich we krwi w porównaniu ze zdrowszymi rówieśnikami. Wyniki badań opublikowane w Biological Trace Elements Research, pokazały, że dzieci z ASD miały 74% wyższe poziomy ołowiu w moczu, 77% wyższe poziomy talu o 115% wyższe poziomy cyny w porównaniu z normami.

www.naturalnews.com

Autism begins during pregnancy, may be caused by mercury in dental amalgam and Thimerosal in flu shots, warns science paper

Earl Garcia – 17.01.2019

Tłum. Ola Gordon/http://chomikuj.pl/OlaGordon


Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment