Australian Open: Rosolska/Hibino – Kuzmova/Zwonariowa. Relacja i wynik na żywo

Przed Alicją Rosolską kolejne starcie w Australian Open. W deblu wespół z Japonką Nao Hibino nasza zawodniczka zmierzy się z duetem Viktoria Kuzmova – Wiera Zwonariowa. Relacja i wynik na żywo na Polsatsport.pl.

Rosolska i japońska tenisistka Nao Hibino wygrały z Amerykankami Ann Li i Alison Riske 3:6, 7:6 (8-6), 6:4. w pierwszej rundzie gry podwójnej wielkoszlemowego Australian Open.

Po porażce w pierwszym secie Rosolska i Hibino w drugiej partii przegrywały 1:3. Zdołały jednak odwrócić losy meczu. Ostatecznie w drugiej partii trzykrotnie odrabiały stratę przełamania. Doprowadziły do tie breaka, w którym wykorzystały piątą piłkę setową.

Decydującego seta także lepiej zaczęły Amerykanki. W nim również prowadziły 3:1, ale cztery kolejne gemy padły łupem Rosolskiej i Hibino. Polka i Japonka szansy nie zmarnowały i po 139 minutach cieszyły się z awansu.

Ich kolejnymi rywalkami będą rozstawione z numerem 16 Słowaczka Viktoria Kuzmova i Rosjanka Wiera Zwonariowa. Duet ten pokonał w pierwszej rundzie Rosjankę Warwarę Graczewą i Ukrainkę Anhelinę Kalininę 2:0 (6:2,6:4).

Relacja i wynik na żywo meczu Rosolska/Hibino – Kuzmova/Zwonariowa w nocy z piątku na sobotę o godz. 2:30 czasu polskiego.