imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Atak zimy na wschodzie Polski. Najtrudniejsza sytuacja na Podlasiu

sc9p6m4ie4jj7z43c87mg9mmtj2o96dz.jpg


Intensywne opady śniegu występują cały czas na wschodzie kraju. Najsilniej pada na Podlasiu – powiedziała synoptyczka IMGW Edyta Socha. Dodatkowo na tym terenie wieje, dlatego wieczorem można spodziewać się zawiei i zamieci śnieżnych na tym obszarze. Ponadto są problemy z ruchem do przejść granicznych z Białorusią w Bobrownikach i Kuźnicy

Najsilniejsze opady występują na wschodzie i południowym wschodzie Polski. Na szczęście strefa opadów przesuwa się zgodnie z planem na północ.

 

Najsilniej w tym momencie pada na Podlasiu, aczkolwiek w całym pasie wschodnim opady śniegu są intensywne. Taka pogoda utrzyma się w poniedziałek wieczorem, a także na pewno w nocy z poniedziałku na wtorek. Mieszkańcy wschodu kraju muszą liczyć się z tym, że będzie ślisko i będzie ograniczona widoczność.

 

ZOBACZ: Ukraina: stado zdziczałych krów mieszka w pobliżu Czarnobyla

 

– Intensywnym opadom śniegu towarzyszyć będzie znaczne ograniczenie widzialności – niekiedy do kilkuset metrów – wyjaśniła Edyta Socha.

 

Wieje tam też wiatr. – W porywach będzie osiągał 65 km/h. Przy takiej ilości śniegu, będzie powodował, że wystąpią zawieje i zamiecie śnieżne – powiedziała synoptyk.

 

Śnieg ma padać przez całą noc

 

Ponadto tam, gdzie spadało dużo śniegu, który zdążył jednak już trochę stopnieć w ciągu dnia (było około 1 st. C) – w nocy przy minusowej temperaturze, będą oblodzenia. I na to na drogach muszą szczególnie uważać kierowcy.

 

Z powodu trudnych warunków drogowych są problemy z ruchem do przejść granicznych z Białorusią w Bobrownikach i Kuźnicy – poinformowała podlaska policja. W całym regionie intensywnie pada śnieg, do tego opady marzną i na drogach jest bardzo ślisko.

 

Śnieg ma padać w województwie podlaskim całą noc, w tym czasie spodziewany jest przyrost śnieżnej pokrywy o 20-30 cm. 

 

Zablokowane i oblodzone drogi

 

Bardzo trudne warunki jazdy są w Białymstoku. Tam gdzie są podjazdy, trudności mają miejskie autobusy, które – nie mogąc ruszyć na śliskiej nawierzchni – blokują ruch.

 

ZOBACZ: Rekordowy mróz na wschodzie Polski. Odwołane zajęcia w szkole

 

Jak poinformował zespół prasowy podlaskiej policji, trudności są na drogach dojazdowych do przejść granicznych z Białorusią – w Bobrownikach i Kuźnicy.

 

Na dojeździe do Bobrownik ciężarówki blokują przejazd na wysokości Królowego Mostu. Podobnie jest za Sokółką, w kierunku przejścia w Kuźnicy. Sytuacja związana jest z tym, że ciężkie pojazdy nie mogą pokonać wzniesień, gdzie jezdnia jest zaśnieżona i oblodzona.


wka/ PAP, polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment