imalopolska

najnowsze wiadomości

Zdrowie

ASTAKSANTYNA 6 sposobami niszczy komórki nowotworowe

a-54-e1535092461230

Strona główna &gt Zdrowie &gt ASTAKSANTYNA 6 sposobami niszczy komórki nowotworowe ASTAKSANTYNA 6 sposobami niszczy komórki nowotworowe a303 Zdrowie 0

(Naturalhealth365) Według obecnych danych, CDC szacuje, że w jakimś momencie życia około 38% dorosłych Amerykanów zostanie zdiagnozowanych na jakąś formę raka. Są to niepokojące dane, i dają przekonujące poczucie pilności trwającym poszukiwaniom lepszej profilaktyki. I nasuwa się tu pytanie: czy astaksantyna może naprawdę pomóc?

Grupa ekscytujących (stosunkowo nowych) badań ujawnia w jaki sposób naturalny związek roślinny, astaksantyna, może bezustannie celować w komórki rakowe poprzez ingerencję, zakłócanie, a nawet niszczenie ich na każdym etapie rozwoju – pozostawiając nienaruszone normalne komórki.

Astaksantyna – co to jest?

Astaksantyna to rozpuszczalny w tłuszczu naturalny pigment, odpowiada za różowawo-pomarańczowy kolor łososia, krilla i arktycznej krewetki. Technicznie rzecz biorąc, tylko rośliny produkują astaksantynę, ale zwierzęta mogą ją nabywać z pokarmu, np. flamingi, które uzyskują przyciągające wzrok ubarwienie z krewetkowej diety (które żywią się glonami bogatymi w astaksantynę).

Ale astaksantyna robi dużo więcej niż daje ubarwienie i piękno naturalnemu światu. Jak inne karotenoidy (np. beta karoten), astaksantyna ma silne właściwości zwalczania chorób.

Naukowcy twierdzą, że astaksantyna ma właściwości anty: -cukrzycowe, -zapalne, -starzeniowe i wzmacniające system odpornościowy, a naturalni uzdrowiciele mogą zalecić ją na poprawę wzroku, łagodzenie bólu stawów, poprawę zdrowia serca, a nawet zminimalizowanie zmarszczek na twarzy.

Astaksantyna jest zaprzysięgłym wrogiem przewlekłego stanu zapalnego

Nie zapominajmy: stan zapalny, który naukowcy uważają za źródło chorób przewlekłych, takich jak cukrzyca, choroby układu krążenia, zapalenie stawów i nowotwory, jest czynnikiem sprzyjającym wzrostowi i przeżyciu komórek nowotworowych.

Badania na zwierzętach wykazały, że astaksantyna pomaga zmniejszyć stan zapalny we wrzodach błony śluzowej – w ten sposób pomaga zapobiegać gruczolakorakowi / adenocarcinoma.

W badaniach z udziałem ludzkich komórek chłoniaka / lymphoma, astaksantyna zakłócała wytwarzanie prozapalnych cytokin, takich jak czynnik martwicy nowotworów alfa / tumor necrosis factor-alpha, co stanowi znaczącą korzyść.

Niezwykłe właściwości antyoksydacyjne astaksantyny pomagają zwalczać stres oksydacyjny

Naukowcy odkryli, że stres oksydacyjny – wywoływany przez potencjalnie toksyczne wolne rodniki – sprzyja wzrostowi i rozprzestrzenianiu się niektórych nowotworów. Badanie komórek ludzkich komórek nowotworowych chłoniaka ujawniło, że astaksantyna zatrzymywała wytwarzanie szkodliwych reaktywnych form tlenu i chroniła przed stresem oksydacyjnym.

Doskonałe właściwości antyoksydacyjne astaksantyny oszacowali naukowcy jako 6.000 x silniejsze niż wit. C, 800 x silniejsze niż enzym CoQ10 i 150 x silniejsze niż antocyjany, korzystne niebiesko-fioletowe pigmenty występujące w jagodach.

Inne korzyści astaksantyny to ulepszona komunikacja między zdrowymi komórkami

Poszczególne komórki w narządach i tkankach komunikują się ze sobą za pomocą kanalików między komórkami, co jest ważną funkcją dla zachowania zdrowia. W rzeczywistości zakłócenie w tej komunikacji może przygotować scenę dla stanu zapalnego, uszkodzenia komórek i raka.

Astaksantyna wzmacnia kanaliki międzykomórkowe i poprawia istotną zdolność komunikowania się zdrowym komórkom – ważna funkcja w hamowaniu powstania raka.

Badacze: astaksantyna wywołuje śmierć złośliwych komórek rakowych

Apoptoza to zaprogramowane niszczenie uszkodzonych lub dysfunkcyjnych komórek. Ale rak może uniknąć tego korzystnego procesu – co oznacza, że jego komórki mogą przetrwać i rozmnażać się przez apoptozę.

Przywrócenie mechanizmu apoptozy jest cenną techniką do walki z rakiem – i właśnie w tym astaksantyna może pomóc. Badania wykazały, że astaksantyna sprzyja apoptozie zarówno w komórkach raka jamy ustnej, jak i wątroby.

W jednym badaniu na ludzkich komórkach raka wątrobowokomórkowego / hepatocellular carcinoma (komórki guza nowotworu wątroby) naukowcy odkryli, że astaksantyna wywoływała wysoki poziom śmierci komórkowej, przez co określili ją jako potencjalną terapię w przypadku raka wątroby.

Badania te są szczególnie zachęcające w świetle faktu, że rak wątroby jest zwykle trudny do leczenia i charakteryzuje się wysokim odsetkiem nawrotów.

Astaksantyna zatrzymuje rozrost komórek rakowych i zmniejsza wielkość guza

Badania potwierdzają zdolność astaksantyny do selektywnego zatrzymywania proliferacji – lub namnażania – komórek nowotworowych.

W badaniach na zwierzętach naukowcy zauważyli, że pigment roślinny wydaje się zmniejszać proliferację komórek raka wątroby, piersi i płuc – pozostawiając zdrowe, nienaruszone zdrowe komórki.

Z szeregu badanych karotenoidów zwalczających raka – w tym beta-karotenu i kapsantyny – stwierdzono, że astaksantyna jest najskuteczniejsza w zapobieganiu reprodukcji ludzkich komórek leukemicznych.

W badaniu opublikowanym w 2017 w Marine Drugs naukowcy zbadali wpływ astaksantyny na powstanie i rozwój guza.

Myszom z indukowanym laboratoryjnie rakiem prostaty podawano astaksantynę w dużych dawkach, astaksantynę w małej dawce, lub placebo.

Po 31 dniach naukowcy odkryli, że wielkość guza i jego masa w grupie wysokiej dawki astaksantyny zmniejszyła się o około 40% – imponujący wynik.

Co ważne, grupa nie przyjmująca astaksantyny nie wykazała żadnego zmniejszenia się guza, ani nie dostrzeżono korzyści w grupie małej dawki astaksantyny – fakt który podkreśla znaczenie odpowiednich jej dawek.

Astaksantyna ogranicza powstawanie, rozwój i inwazję raka

Przerzuty / metastasis, inwazja komórek nowotworowych na narządy, tkanki i kości, to ważny (nie pożądany) etap w rozwoju raka – i ten potencjalnie śmiertelny proces jest wspomagany przez enzymy znane jako metaloproteinazy / matrix metalloproteinases, albo MMP.

Ale – prawie tak, jakby mówić „nie pozwolę!” – astaksantyna walczy z produkcją MMP, hamując ją na każdym kroku.

I na tym się nie kończy. Naukowcy odkryli, że astaksantyna również zmniejsza angiogenezę – zdolność guzów do tworzenia nowych naczyń krwionośnych dla uzyskania niezbędnego tlenu i składników odżywczych.

Ponadto, badania wykazały, że szlaki sygnałowe uczestniczące w rozroście i rozprzestrzenianiu się raka jamy ustnej, astaksantyna znacząco hamowała.

Są również dowody na to, że astaksantyna może bardziej uskutecznić działanie konwencjonalnych leków na raka. W badaniu nowotworu płuc, mieszanka astaksantyny z Pemetrexedem, lekiem chemo, była bardziej skuteczna w hamowaniu rozrostu raka, niż sam Pemetrexed.

Jak podnieść stężenie astaksantyny?

Możesz zwiększyć ilość astaksantyny w diecie, jedząc dzikie łososie z Pacyfiku, które dostarczają 3.2 mg astaksantyny w 100 g porcji.

Pstrąg czerwony i łosoś Coho są również bogate w astaksantynę, a inne dobre źródła to homary, krewetki, raki, kraby i ikra łososia.

Ale eksperci zalecają ograniczenie spożywania owoców morza i skorupiaków – z powodu możliwego zanieczyszczenia ich rtęcią.

Pochodząca z mikroalg astaksantyna jest dostępna w formie suplementu i może być lepsza. Aby uniknąć ryzyka zanieczyszczenia metalami ciężkimi, wybierz renomowane marki wysokiej jakości.

Przed uzupełnieniem astaksantyny skonsultuj się z zaufanym praktykiem medycyny zintegro-wanej – szczególnie jeśli masz jakąś poważną dolegliwość.

Okazuje się, że astaksantyna może oferować więcej niż tylko ładny kolor. Jak pokazują badania na komórkach ludzkich i zwierzęcych, różowo-pomarańczowa astaksantyna może zająć swoje miejsce na panteonie naturalnych terapii raka –i stać się synonimem dla koloru uzdrawiania.

Źródło: https://www.naturalhealth365.com/astaxanthin-cancer-cells-2669.html

Tłum. Ola Gordon/http://chomikuj.pl/OlaGordon


Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment