imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Arogancja rządzących w stosunku do Polaków

ece9163a-2c27-4ddf-8c9b-444efe4cd083-1057x630

Strona główna > Polska > Informacje oraz publicystyka z Polski > Arogancja rządzących w stosunku do Polaków Arogancja rządzących w stosunku do Polaków Lotna Informacje oraz publicystyka z Polski, Polska, Wyróżnione 2

Czyli Jarosław Kaczyński do polskich przedsiębiorców: Jeśli sobie nie radzisz, to wyjedź.

Mowa tu o przemówieniu Jarosława Kaczyńskiego na zebraniu z polskimi przedsiębiorcami, transmitowanym w telewizji Trwam. Polaku, jeśli nie radzisz sobie w Polsce ze swoim przedsiębiorstwem, nie osiągasz zysków – to się po prostu nie nadajesz do prowadzenia działalności gospodarczej i powinieneś zająć się czymś innym. W domyśle: droga wolna, drzwi otwarte, emigracja stoi przed tobą otworem.

Przesłanie tego przemówienia było jednoznaczne, na co, słusznie zbulwersowany, zwrócił uwagę YouTuber, @wideoprezentacje, również przedsiębiorca, który prowadził własną działalność gospodarczą, a więc jest doskonale zorientowany w polskich realiach.

Warto posłuchać całości jego przekazu, bo mówi on o rzeczywistości od której włos się jeży, o przepisach obowiązujących w państwie polskim, przypominających zasdady, albo raczej ich brak, w świecie, w którym się znalazła Alicja z Krainy Czarów, gdzie polski przedsiębiorca musi się przedzierać przez meandry praw, które są płynne i ze sobą sprzeczne, gdzie Urząd Skarbowy traktuje go jak przestępcę, gdzie wszystko może się zdarzyć, a każdy, najbardziej bzdurny i niesprawiedliwy przepis może zostać nawet po latach wyegzekwowany kosztem przedsiębiorcy, pomimo, że nie obowiązywał w przeszłości, kiedy prowadzona była działalność. Odwołać się od rażącej niesprawiedliwości może w bezwładnych sądach, które, w najlepszym razie, ogłoszą zwycięstwo poszkodowanego po kilku latach od czasu, kiedy przedsiębiorstwo dawno upadło dzięki danej nieprawidłowości, czyli prawom, przepisom i rozporządzeniom obowiązującym w danej chwili w lll RP.

Każdy, kto choćby przez krótki czas przebywał poza granicami Polski, wie doskonale o tym, że Polacy, szczególnie ci, którzy mają, jak to się potocznie mówi, konkretny fach w ręku, zdrowie i chęć do pracy, po opanowaniu w potrzebnym im zakresie języka obcego, doskonale sobie radzą prowadząc własne przedsiębiorstwa. Są oni tą warstwą społeczną, która w Polsce boryka się i potyka, a najczęściej upada, dzięki torom przeszkód, jakie państwo polskie rzuca na ich drodze do sukcesu. Często ci upadli przedsiębiorcy są tymi samymi ludźmi, których zakłady pracy świetnie prosperowały w PRLu, kiedy to i odnosili zyski i było ich stać na zatrudnianie większej liczby pracowników na dogodnych warunkach.

De facto, to oni, średni personel techniczny, można uznać za grupę najlepiej prosperujących polskich emigrantów, którzy najszybciej, czasem już po kilku latach, w pierwszym pokoleniu, czyli dzięki własnej zaradności, przedsiębiorczości, rzetelnej wiedzy, uczciwej i solidnej pracy, dostają się do klasy średniej. Podczas gdy, w znacznej mierze, nauczyciele, lekarze, ekonomiści i inni pracownicy umysłowi, czyli znaczna część tzw. inteligencji, szczególnie starszego pokolenia emigrantów, dostaje się do klasy średniej w drugim czy trzecim pokoleniu (ich dzieci i wnuki), co przez kraje docelowe jest nadal uważane za sukces i pomyślną integrację w nowej ojczyźnie.

Kaczyński nie odróżnia, albo nie chce odróżniać, polskich przedsiębiorców i realiów, w których, według niego, powinni oni świetnie prosperować, od realiów wielkich korporacji, które jego rząd wspiera i dotuje, często całkowicie zwalniając je z podatków; na dodatek sądy, w rządzonym przez jego partię państwie, ogłaszają wyroki dotyczące pokrzywdzonych przez korporacje polskich robotników i pracowników w kilka lat po utracie pracy, a często także wziętego na kredyt mieszkania czy domu.

Dochodzi tu więc skandaliczna w XXI wieku w środku Europy kwestia braku praw pracowniczych i stosunku polskich sądów, a co za tym idzie – władz, do ich egzekwowania. Podobnie, jak w przypadku polskich przedsiębiorców – państwo i jego sądownictwo jest przeciwko polskim pracownikom, a po stronie obcego kapitału. Państwo nie chroni Polaków, ale obce mega korporacje.

Kaczyński, zwracając się w ten sposób do przedsiębiorców, uderza nie tylko w nich samych, ale także w ogół Polaków, którzy borykają się z codziennością życia w dzisiejszej Polsce. Jak wiadomo, w Polsce nie tylko trudno jest prowadzić własną działalność gospodarczą, ale trudno jest także np. dostać się do lekarza specjalisty, czy na zabieg lub operację. Czy nie dając sobie rady z leczeniem w takich warunkach, kiedy trzeba czekać latami na nawet prosty zabieg, o ratującej życie operacji nie wspominając – czy wszyscy Polacy mają z Polski wyjechać?

Zachodzi pytanie: Jeśli teraz, jeszcze przed wyborami, Jarosław Kaczyński z taką bezczelnością i pogardą odnosi się do polskich przedsiębiorców, to jak będzie się odnosił do nich po wyborach?

Jeśli głównodowodzący PiSu, partii rządzącej, jak wszyscy wiemy i niejednokrotnie tego doświadczyliśmy, służalczej, aby nie powiedzieć: poddańczej w stosunku do USA, Izraela, Unii Europejskiej i Ukrainy, odnosi się z taką arogancją i pogardą do Polaków przed wyborami – to jak będzie się do nas odnosił po wygranych przez PIS wyborach?

Poniżej przemówienie Jarosława Kaczyńskiego wraz z komentarzem. Osobiście przychylam się do opinii, ze politycy, którzy nie radzą sobie z rządzeniem państwem powinni ustąpić i zająć się czymś innym. Najlepiej również wyjechać, choćby do Izraela.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=coA39RmHa2k]

Dodatek: Spis dokumentów, które każdy przedsiębiorca potrzebuje w związku z przepisami dotyczącymi RODO. Od ósmej minuty:

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=XfvHaxL1fdc] Lotna

Kto trzęsie drzewem prawdy, na tego spadają obelgi i nienawiść — Konfucjusz; Nie jesteśmy sobą, zamordowano nam rodziców, zamieniono nazwiska, wymazano pamięć, skazano na cudzość. — Zorian Dołęga Chodakowski (1784-1825)
Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell

Avatar: Vladimir Kush „Heavenly Hunting”

arogancja władzydziałalność gospodarcza w Polsceimigracjajarosław kaczyńskiniszczenie polskich przedsiębiorcówniszczenie polskiej gospodarkiPiSWideoprezentacje
Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment