imalopolska

najnowsze wiadomości

Zdrowie

Amerykański profesor twierdzi, że chiński koronawirus jest bronią biologiczną

Strona główna > Zdrowie > Amerykański profesor twierdzi, że chiński koronawirus jest bronią biologiczną Amerykański profesor twierdzi, że chiński koronawirus jest bronią biologiczną Jacek Zdrowie 0

Epidemia koronawirusa 2019-nCov najwyraźniej skrywa wiele tajemnic. Dziwnym zbiegiem okoliczności, wirus pojawił się w mieście Wuhan, czyli mniej więcej w tym samym miejscu, gdzie powstało laboratorium, w którym naukowcy pracują nad najniebezpieczniejszymi patogenami na świecie. W związku z tym zaczęto domniemywać, że nowy koronawirus 2019-nCov może być bronią biologiczną, która przypadkiem bądź celowo wymknęła się z laboratorium. Powyższe przypuszczenia podziela znany amerykański profesor.

Dr Francis Boyle to profesor prawa międzynarodowego na Uniwersytecie Illinois i twórca Ustawy antyterrorystycznej o broni biologicznej z 1989 roku (Biological Weapons Anti-Terrorism Act of 1989). W wywiadzie dla Geopolitics and Empire stwierdził, że koronawirus 2019-nCov może pochodzić z Instytutu Wirusologii w Wuhan. Amerykanin jest przekonany, że wirus jest niebezpieczną bronią biologiczną i właśnie z tego powodu, władze Chin najpierw próbowały zatuszować sprawę, a teraz podejmują drastyczne kroki, aby powstrzymać jego rozprzestrzenianie się.

Koronawirus 2019-nCov, bez względu na to, jak powstał, faktycznie okazał się bardzo niebezpieczny. Według najnowszych danych, wirus zabił już 638 osób, a ponad 31 tysięcy jest zakażonych. Liczba przypadków zakażeń rośnie lawinowo, a eksperci są przekonani, że władze Chin próbują zatuszować skalę epidemii. Rzeczywista liczba zakażonych może być kilkukrotnie wyższa.

Jednak wypowiedź dr Francisa Boyle’a nie jest raczej brana zbyt poważnie. Świadczy o tym fakt, że światowe media zignorowały jego sugestie. Być może ma to związek z jego „niepoprawnym politycznie” światopoglądem – Boyle nie poparł ataku rakietowego Stanów Zjednoczonych na Syrię, do którego doszło w kwietniu 2018 roku; krytykował agresywną postawę USA wobec Iranu, stanął w obronie Palestyńczyków i nazwał Izrael „Żydostanem”.

Jednak dr Francis Boyle nie jest jedyną osobą, która uznaje koronawirusa 2019-nCov jako broń biologiczną. Amerykański senator Tom Cotton, wskazując na wyniki badań, które pojawiły się w czasopiśmie Lancet, stwierdził, że wirus prawdopodobnie nie ma żadnego związku z chińskim targowiskiem w Wuhan, ponieważ część pierwszych pacjentów nie miała żadnego kontaktu ani z targowiskiem, ani z pacjentem „zero”. Zatem pojawienie się wirusa jest dość tajemnicze i być może nigdy nie poznamy prawdy.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=TsyujjitOFM?feature=oembed&w=640&h=360]

Za: https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/amerykanski-profesor-twierdzi-ze-chinski-koronawirus-jest-bronia-biologiczna

8.02.2020

Jacek broń biologicznakoronawiruspandemia
Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment