imalopolska

najnowsze wiadomości

Sport

Alpejski Puchar Świata: Zawody zostały odwołane. Powodem brak śniegu

fzyj9t9idz8gg23c7w623bx37sf2fkfq.jpg


Zjazdy mężczyzn alpejskiego Pucharu Świata, które miały się odbyć 29 i 30 października w Zermatt/Cervinia w Szwajcarii i Włoszech, zostały odwołane. Powodem jest brak śniegu.

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) poinformowała, że zjazdy zaplanowane na 29 i 30 października nie mogą się odbyć ze względu na brak śniegu i problemy z zapewnieniem bezpieczeństwa zawodnikom w dolnej części nowej trasy, biegnącej przez szwajcarską oraz włoską część Alp. Nie zostaną one przełożone na późniejszy termin.

 

ZOBACZ TAKŻE: Bożydar Iwanow: Doświadczenia nie kupisz. Michniewicz i jego spotkania z polskimi selekcjonerami, którzy byli na wielkich imprezach

 

Mimo problemów z brakiem śniegu, zjazdy kobiet, które mają odbyć się na tej samej trasie 5 i 6 listopada, aktualnie pozostają w kalendarzu. Ostatnia kontrola śniegu dla zawodów kobiet odbędzie się we wtorek – wtedy okaże się, czy warunki pozwolą na to, by alpejki mogły wystartować.

 

Wcześniej poinformowano o odwołaniu zaplanowanego na sobotę w austriackim Soelden inauguracyjnego slalomu giganta kobiet z powodu opadów deszczu oraz śniegu.

JŻ, PAP

Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.


Source link

Leave a Comment