imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

Aktor Jacek Braciak: mam transpłciowego syna

zmkzqerohtxgsf43adtc9ijrvk72ws9s.jpg


– Miałem kiedyś córkę Jadwigę, a teraz mam syna Konrada. Myślę, że moje dzieci to ludzie wolni – wyznał na łamach “Zwierciadła” aktor Jacek Braciak, ujawniając tym samym, że jedno z jego dzieci jest transpłciowe. Jak dodał, “czasem trudno pogodzić się z wieloma rzeczami, ale należy to zrobić”. – Kłania się zasada, której ja już też hołduję: miłość jest bezwarunkowa – dodał.

W grudniowym wydaniu miesięcznika “Zwierciadło” ukazał się wywiad z Jackiem Braciakiem. Dziennikarka pisma zapytała go m.in., czy jego trzy córki “są wolnymi kobietami”. Aktor odpowiedział, że “jest ojcem dwóch córek i syna”.

 

ZOBACZ: Senat. Morawska-Stanecka zawiadomiła prokuraturę ws. wypowiedzi Krzysztofa Kasprzaka o osobach LGBT

 

– Dlatego że moja córka okazała się mężczyzną w swojej istocie, w swoim wnętrzu, myśleniu, więc w tej chwili mam syna. Miałem kiedyś córkę Jadwigę, a teraz mam syna Konrada. I tak, myślę, że moje dzieci to ludzie wolni – wyjaśnił.

Jacek Braciak: czasem trudno się pogodzić z wieloma rzeczami, ale trzeba to zrobić

Jak dodał aktor, starał się szanować wybory swoich dzieci, jak i “oduczyć samego siebie myślenia typu ‘Byłoby lepiej, gdybyś…'”. – Dla mnie byłoby lepiej, ale czy dla nich? Czasem trudno pogodzić się z wieloma rzeczami, ale należy to zrobić – dodał.

 

Jak mówił Braciak, “z tym, że ktoś chce żyć na swój rachunek, mimo że jest moim dzieckiem, dla którego chcę najlepiej, bardzo je kocham, także należy się pogodzić”. – Tu kłania się zasada, której ja już też hołduję: miłość jest bezwarunkowa – stwierdził.

 

ZOBACZ: Warszawa. Manifestacja Koalicji Antyfaszystowskiej przeszła ulicami stolicy

 

Na wyznanie Jacka Braciaka zwrócił uwagę magazyn osób LGBTQ “Replika”. W tym roku na jego łamach dziennikarz Piotr Jacoń również przyznał, że jedno z jego dzieci jest transpłciowe.

 

 

Jacek Braciak ma 53 lata, urodził się w lubuskim Drezdenku. Znany jest m.in. z filmów “Kler”, “Wołyń”, “Róża”, “Pod mocnym aniołem”, “Drogówka”, jak i seriali “Rodzinka.pl”, “Miodowe lata”, “Ludzie Chudego” czy “Kasia i Tomek”.

wka/bas/Polsatnews.pl

Czytaj więcej


Source link

Leave a Comment