imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

ABW „odwiedza” działaczy narodowych w związku z Marszem Niepodległości…

a0m-1200x630

Strona główna > Polska > ABW „odwiedza” działaczy narodowych w związku z Marszem Niepodległości… ABW „odwiedza” działaczy narodowych w związku z Marszem Niepodległości… Jacek Polska 0

Działacze narodowi są w ostatnich dniach coraz częściej „odwiedzani” przez funkcjonariuszy ABW i policji, w związku z organizowaniem wyjazdów na Marsz Niepodległości. „Te skandaliczne działania przypominają nam najgorsze czasy rządów PO, kiedy patrioci byli przez ówczesne władze zwyczajnie prześladowani” – mówi Kresom.pl wiceszef Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Mateusz Marzoch.

W środę wiceprezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości i rzecznik prasowy Młodzieży Wszechpolskiej, Mateusz Marzoch poinformował, że kolejni działacze MW są nachodzeni w domach przez funkcjonariuszy ABW. Wypytują ich o sprawy dotyczące organizacji wyjazdów na tegoroczny Marsz Niepodległości, w tym o takie szczegóły jak planowane trasy autokarów. Padały też kuriozalne pytania np. o to, czy narodowcy „lubią strzelać”.

„Działacze Młodzieży Wszechpolskiej w całym kraju są „odwiedzani” przez ABW. Czy nękanie organizatorów Marszu Niepodległości jest właśnie tym co te służby powinny robić? Czy PiS może wytłumaczyć o co w tym chodzi?” – pytał na portalu społecznościowym szef Młodzieży Wszechpolskiej, Ziemowit Przebitkowski.

„W ostatnich dniach nasiliła się akcja odwiedzania działaczy narodowych przez ABW i policję w większych miastach. Wypytują o organizację wyjazdów na Marsz Niepodległości, trasy przejazdów, plany etc.” – napisał na Twitterze poseł Konfederacji Krzysztof Bosak.

W rozmowie z portalem Kresy.pl Mateusz Marzoch podkreśla, że działania służb wobec działaczy narodowych są skandaliczne. – To przypomina nam najgorsze czasy rządów PO, kiedy patrioci byli przez ówczesne władze zwyczajnie prześladowani. Niestety, ale tutaj ta sytuacja się powtarza. Służby, które są pod wodzą rządu PiS nachodzą działaczy, wypytując ich bezprawnie o organizowane przez nich wyjazdy na Marsz Niepodległości.

Wiceszef Stowarzyszenia MN zaznacza, że funkcjonariusze wypytują też narodowców „o rzeczy, których wiedzieć nie muszą i nie powinni wiedzieć”.

– Pytają wręcz o tak kuriozalne rzeczy, jak to, czy działacze narodowi zabierają na Marsz Niepodległości swastyki. Po prostu, głupota funkcjonariusza, który to pytanie zadał, jest doprawdy ogromna. Sugerowanie takich rzeczy, takie podejście pokazuje, jak polskie służby do takich tematów podchodzą – powiedział Marzoch.

Moi drodzy – Polska wróciła właśnie do czasów rządów PO. ABW nachodzi w domach kolejnych działaczy @MWszechpolska wypytując o wyjazdy na #MarszNiepodległości2019 wraz ze szczegółowymi trasami autokarów, dopytując np. czy lubimy strzelać i inne durne rzeczy. C.d.⤵️

— Mateusz Marzoch (@MateuszMarzoch) November 6, 2019

Przypomnijmy, że informacje o nachodzeniu działaczy narodowych w związku z nadchodzącym Marszem Niepodległości w Warszawie pojawiały się już wcześniej, a funkcjonariusze wypytywali o sprawy związane z tym wydarzeniem pod różnymi, czasem kuriozalnymi pretekstami.

Kresy.pl

Za: https://kresy.pl/wydarzenia/abw-odwiedza-dzialaczy-narodowych-w-zwiazku-z-marszem-niepodleglosci/

6.11.2019

Jacek ABWMarsz Niepodległości 2019PiS
Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment