imalopolska

najnowsze wiadomości

Zdrowie

76 ton pomocy do walki z epidemią

36035168_1_crop_300x168_5688e1c4_CPO.jpg


Antonow An-124 Rusłan to jeden z 3 najpotężniejszych i najcięższych samolotów latających na świecie, wyczarterowany przez lidera spedycji lotniczej Polfrost, przywiózł na zamówienie Grupy Neuca sprzęt medyczny w ilości jaka jeszcze do Polski za jednym razem nie trafiła. 76 ton wyrobów medycznych i środków ochrony m.in. kombinezony medyczne, różnego rodzaju maseczki, termometry i inne artykuły medyczne wspomogą walkę z epidemią Covid-19.

„Zorganizowanie tej akcji przewozowej zajęło Polfrost bagatela 5 dni, a rozpakowanie 76 ton załadunku musiało być równie sprawne i dynamiczne. Na szczęście nie ma dla nas zleceń nie do zrealizowania, bo działamy w tej branży już ćwierć wieku i nie jeden raz podejmowaliśmy się wyzwania, które wydawało się niewykonalne – skomentował prezes Polfrost Ryszard Grzebielucha. – Znani jesteśmy na świecie z obsługi trudnych zleceń nierzadko na trudnych rynkach i w skomplikowanych realiach, dlatego zaangażowanie się w ten projekt było dla nas kolejnym ciekawym zadaniem, które dodatkowo dało nam wszystkim w Polfrost poczucie, że uczestniczymy w realizacji misji na rzecz Covid-19”.

Polfrost otrzymawszy zamówienie od Grupy Neuca, zadeklarował przywieźć za jednym rejsem cały planowany na dziś zakup artykułów medycznych. Do tego, by akcja się powiodła wyczarterował do transportu samolot od rosyjskiej linii lotniczej Volga-Dnepr i wdrożył loadplan „skrojony” pod tego typu zamówienie, zakładający wdrożenie specjalnie zaprojektowanych palet, na których możliwe było wypełnienie samolotu załadunkiem „po brzegi”.


Source link

Leave a Comment