imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

655 tysięcy imigrantów ubezpieczonych w ZUS

a1

Strona główna > Polska > 655 tysięcy imigrantów ubezpieczonych w ZUS 655 tysięcy imigrantów ubezpieczonych w ZUS AdRo203 Polska 0

Zakład Ubezpieczeń Społecznych podał najnowsze dane na temat liczby osób objętych ubezpieczeniami społecznymi i emerytalnymi. Wynika z nich, że ubezpieczonych jest obecnie blisko 655 tysięcy obcokrajowców, w tym blisko pół miliona imigrantów pochodzących z Ukrainy, co oznacza dziesięciokrotny wzrost w ciągu ostatnich pięciu lat.

Dane przedstawione przez ZUS pochodzą z września bieżącego roku. Wówczas ubezpieczonych miało być 655 tys. pracowników z zagranicy, a wśród nich znajdowało się dokładnie 499,601 Ukraińców, stanowiących blisko 75 proc. wszystkich obcokrajowców pracujących na terenie naszego kraju. Dzięki tej informacji można zauważyć, że w ostatnich latach imigracja rosła lawinowo.

W porównaniu do sytuacji sprzed pięciu lat liczba Ukraińców pracujących w Polsce zwiększyła się blisko dziesięciokrotnie. Jednocześnie obecnie odsetek ten rośnie dużo wolniej, ponieważ w III kwartale bieżącego roku wzrost był najmniejszy od prawie dwóch lat. Apogeum miało z kolei miejsce w roku poprzedzającym koniec września 2017 r., gdyż wówczas liczba imigrantów ubezpieczonych w ZUS wzrosła w skali roku o 120 tys.

Eksperci komentując te dane dla portalu Bankier.pl twierdzą, że Ukraińców zacznie ubywać z powodu otwarcia się dla nich w przyszłym roku niemieckiego rynku pracy. Tamtejsze firmy mają być już dobrze przygotowane na ich napływ, dlatego otwierają szkoły przy granicy z Polską, wynajmują hotele czy też prowadzą szkolenia z zakresu języka niemieckiego i krajowego prawa.

Na podstawie: bankier.pl.

Za: http://autonom.pl/?p=28595

9.11.2019

AdRo203 farsa patriotyzmugrabież majątku narodu polskiegoIII RPinwazja Ukraińców na Polskękomedia niepodległościlikwidacja narodu polskiegoPiS
Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment