imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

400 tysięcy imigrantów z pozwoleniem długoterminowym

ah8

Strona główna > Polska > 400 tysięcy imigrantów z pozwoleniem długoterminowym 400 tysięcy imigrantów z pozwoleniem długoterminowym Jacek Polska 0

Już blisko czterysta tysięcy imigrantów pracujących w Polsce posiada zezwolenia na pobyt długoterminowy, a to oznacza wzrost o prawie dziesięć tysięcy w ciągu ostatnich dwóch lat. Połowa z obcokrajowców posiadających takie zezwolenie to Ukraińcy, przy czym wzrasta także liczba obywateli państw spoza kontynentu europejskiego pracujących w naszym kraju.

Najnowsze dane na temat imigrantów przebywających na terenie Polski podał Urząd do Spraw Cudzoziemców. Z jego danych wynika, że obecnie blisko 400 tys. obcokrajowców posiada zezwolenia na pobyt długoterminowy w naszym kraju, czyli ich liczba zwiększyła się o 10 tys. w ciągu ostatnich dwóch lat. Jednocześnie w tym czasie najwięcej zezwoleń wydano na pobyt czasowy, ponieważ było ich w sumie 76 tys., zaś zgodę na stałe przebywanie w Polsce otrzymało 18 tys. osób.

„W dziesiątce najliczniej reprezentowanych państw pochodzenia znajdują się obecnie: Ukraina – 199 tys. osób, Białoruś – 23 tys., Niemcy – 21,3 tys., Rosja – 12,2 tys., Wietnam – 12,1 tys., Indie – 9,6 tys., Chiny – 8,7 tys., Włochy – 8,4 tys., Wielka Brytania – 6 tys. oraz Hiszpania – 5,8 tys.” – poinformował oficjalnie Urząd do Spraw Cudzoziemców. Ponadto z danych przekazanych przez tę instytucję wynika, że 61 proc. imigrantów to mężczyźni, zaś 39 proc. to kobiety.

Warto podkreślić, że dane udostępniane przez Urząd nie obejmują cudzoziemców przebywających na terenie naszego kraju na podstawie otrzymanych wiz.

Na podstawie: bankier.pl.

Za: http://autonom.pl/?p=27248

4.07.2019

Jacek
Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment