imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

34-latek przeżył atak aligatora. Jego głowa znalazła się w szczękach gada

000FZ65LMBQRLR1S-C429.png


Dramatyczne wydarzenia opisuje Sky News. 34-letni JC La Verde 3 sierpnia pływał w jeziorze Thonotosassa na Florydzie. Jego pływackie wyczyny filmował sterowany przez znajomego dron. Nagranie uchwyciło również atak, który miał miejsce chwilę później.

Na nagraniu widzimy, jak w kierunku płynącego 34-latka zbliża się gigantyczny gad. Ponad trzymetrowy aligator zaatakował prawdopodobnie dlatego, że bronił swojego zlokalizowanego niedaleko gniazda. Gada nie widział jednak płynący wprost na niego 34-latek.

– Czułem jakbym uderzył w ścianę. Nie widziałem, że aligator znajduje się tuż przede mną – opowiada w rozmowie ze Sky News mężczyzna.

Aligator zaatakował. Głowa i górna część tułowia 34-latka znalazły się między szczękami gada. – Byłem zdezorientowany, ale wiedziałem, że muszę działać. Złapałem go obiema rękami za pysk i zacząłem wyciągać swoją głowę ze środka – mówi mężczyzna, wspominając dramatyczne chwile.

– Przetoczyliśmy się na drugą stronę, a wtedy aligator mnie wypuścił, a ja odpłynąłem – dodaje.

Dopiero na brzegu okazało się, że aligator poważnie zranił 34-latka. Przed przybyciem medyków, z pomocą przyszli lokalni mieszkańcy. Później 34-latek trafił na stół operacyjny, gdzie przeszedł sześciogodzinny zabieg. To jednak nie wszystko. Lekarze wskazują, że przed mężczyzną jeszcze szereg zabiegów. Konieczna była bowiem rekonstrukcja szczęki i czaszki, a także kraniotomia (zabieg usunięcia fragmentu czaszki). 
Source link

Leave a Comment