imalopolska

najnowsze wiadomości

Ciekawostki

11 listopada wolny od pracy. Szkoły będą zamknięte. Sklepy też

000DM4JGB5P6RDHC-C411.jpg


Czy 11 listopada trzeba iść do pracy? Otóż nie. Narodowe Święto Niepodległości to dzień ustawowo wolny od pracy. Nie musimy zatem wcześnie się zrywać i pędzić do pracy. Możemy spędzić ten dzień na spokojnie z rodziną.

Wolne od pracy 11 listopada mają także nauczyciele, dlatego szkoły będą zamknięte, a uczniowie muszą zostać w domu. W Narodowe Święto Niepodległości nie odbywają się żadne zajęcia dydaktyczno-wychowawcze.

Fakt, że Narodowe Święto Niepodległości jest dniem wolnym od pracy, oznacza także, że zamknięta będzie większość sklepów i lokali usługowych. 11 listopada zamknięte będą supermarkety, galerie handlowe i punkty handlowo-usługowe. Pamiętajcie zatem, by w zakupy zaopatrzyć się już wcześniej.

Czytaj też: 11 listopada. Jaka pogoda na Święto Niepodległości 2021?

Skoro już 11 listopada będzie tyle wolnego, to Ministerstwo Obrony Narodowej proponuje, by spędzić ten dzień w jeden ze 103 jednostek wojskowych, które biorą udział w nowej akcji resortu “Dzień szacunku dla munduru”.

Jak podaje MON na swojej stronie internetowej, akcja będzie miała wymiar ogólnopolski. Z okazji 103. rocznicy odzyskania niepodległości MON zaprasza do 103 jednostek wojskowych w godzinach od 10.00 do 15.00. 11 listopada “będzie można dowiedzieć się czym jest mundur dla żołnierzy Wojska Polskiego, jak ważnym jest elementem dla naszego narodu i państwa”.

Czytaj też: Kotylion na 11 listopada. Instrukcja, jak wykonać kotylion krok po kroku

Hymn Polski. Czego jeszcze o nim nie wiesz
Source link

Leave a Comment