imalopolska

najnowsze wiadomości

Ciekawostki

11 listopada wolny od pracy? Sklepy otwarte? Szkoły?

0002LWZ6JIX8BWK7-C411.jpg


Czy 11 listopada to dzień wolny od pracy? Czy dzieci idą do szkoły? Sklepy będą otwarte czy zamknięte? Jeśli coraz częściej zadajecie sobie to pytanie, to dobrze trafiliście. W tym tekście znajdziecie najważniejsze odpowiedzi.

Czy 11 listopada trzeba iść do pracy? Otóż nie. Narodowe Święto Niepodległości to dzień ustawowo wolny od pracy. Nie musimy zatem wcześnie się zrywać i pędzić do pracy. Możemy spędzić ten dzień na spokojnie z rodziną.

Fakt, że Narodowe Święto Niepodległości jest dniem wolnym od pracy, oznacza, że zamknięta będzie większość sklepów i lokali usługowych. 11 listopada zamknięte będą supermarkety, galerie handlowe i punkty handlowo-usługowe. Pamiętajcie zatem, by w zakupy zaopatrzyć się już wcześniej.

Wolne od pracy 11 listopada mają także nauczyciele, dlatego szkoły będą zamknięte, a uczniowie muszą zostać w domu. W Narodowe Święto Niepodległości nie odbywają się żadne zajęcia dydaktyczno-wychowawcze.

Narodowe Święto Niepodległości ma upamiętniać odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku po 123 latach zaborów. Ustanowiono je w 1937 roku. Po wojnie jednak, ustawą Krajowej Rady Narodowej z 22 lipca 1945 roku, zostało ono zniesione. Do kalendarzy wróciło po upadku władzy komunistycznej w Polsce – w 1989 roku.   
Source link

Leave a Comment