imalopolska

najnowsze wiadomości

Ciekawostki

11 listopada i Święto Niepodleglości 2021. Dzień szacunku dla munduru

000DM29T2KPXITLK-C411.png


Akcja “Dzień szacunku dla munduru” organizuje Ministerstwo Obrony Narodowej. Jak podaje resort na swojej stronie internetowej, 11 listopada czyli w Narodowe Święto Niepodległości, będzie miała ona wymiar ogólnopolski.

Z okazji 103. rocznicy odzyskania niepodległości MON zaprasza do 103 jednostek wojskowych w godzinach od 10.00 do 15.00. 11 listopada “będzie można dowiedzieć się czym jest mundur dla żołnierzy Wojska Polskiego, jak ważnym jest elementem dla naszego narodu i państwa”.

“11 listopada podczas “Dnia szacunku dla munduru” w jednostkach będzie można porozmawiać z żołnierzami, odbędą się tam również  pokazy mundurów i prezentacje sprzętu wojskowego. Każdy zainteresowany tradycjami i historią Wojska Polskiego będzie mógł odwiedzić salę tradycji jednostki” – podaje resort.

Na stronie MON można sprawdzić, które jednostki w danym województwie będą brały udział w akcji “Dzień szacunku dla munduru” 11 listopada.

11 listopada centralne obchody Narodowego Święta Niepodległości odbędą się tradycyjnie o godz. 12.00 na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie przy Grobie Nieznanego Żołnierza. W oficjalnej uroczystości wezmą udział najwyższe władze państwowe i dowódcy wojskowi. Około godziny 14.00 odbędzie się Koncert Pieśni Patriotycznych w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego.

Czytaj też: Kotylion na 11 listopada. Instrukcja, jak wykonać kotylion krok po kroku

Hymn Polski. Czego jeszcze o nim nie wiesz
Source link

Leave a Comment