imalopolska

najnowsze wiadomości

Zdrowie

10 bardzo skutecznych domowych środków na różne dolegliwości

a-113

Strona główna > Zdrowie > 10 bardzo skutecznych domowych środków na różne dolegliwości 10 bardzo skutecznych domowych środków na różne dolegliwości Ola Gordon Zdrowie 0

  1. Soda oczyszczona na infekcję przewodu moczowego

Kiedy czujesz, że masz tę infekcję, pij ¼ łyżeczki sody na szklankę wody [236 ml], 2 x dziennie, co sprawi większą zasadowość pęcherza, a tym samym utrudni mnożenie się bakterii.

  1. Imbir na nudności

Czujesz nudności – spróbuj żuć kawałek świeżego korzenia imbiru. Działa cuda dla delikat-nego żołądka i 5-krotnie poprawia objawy nudności i wymiotów. Można też namoczyć kawałki imbiru w gorącej wodzie i pić w formie herbatki (uwaga: imbir bardzo dobrze się zamraża, albo można wsadzić go na płasko w ziemię do doniczki i podlewać, odgrzebać kawałek kiedy potrzebny i odciąć, zasypać ziemią. Po kilku tygodniach można dochować się 1m pędów, dlatego najlepiej doniczkę ustawić na parapecie przy samej szybie – dla wsparcia pędu – bardzo dekoracyjny.)

  1. Zimna herbata na drobne oparzenia / podpuchnięte oczy

Herbata zawiera dużą ilość fitonutrientów [roslinych substancji odżywczych] i przeciwutle-niaczy. Na drobne oparzenia: namocz gazę w zimnej herbacie i przyłóż na oparzone miejsce dla złagodzenia bólu. Zimne torebki herbaty na podpuchnięte oczy (i jak mówi dr Oz: torebki miętowej herbaty na złagodzenie swędzących oczu).

  1. Aloes na poparzenia słoneczne i trądzik

Odetnij kawałek liścia i świeży żel nałóż na oparzona skórę dla natychmiastowego złagodzenia bólu. Żel ten jest przeciwzapalny i pomaga łagodzić podrażnienia np. trądzik (niektórzy uważają, że pomaga zmniejszać zmarszczki).

  1. Miód na kaszel, drobne rany i podrażnienia

Miód zmniejsza ostrość i częstotliwość kaszlu, i poprawia jakość snu (sen przerywany kaszlem). Ponieważ miód ma właściwości przeciwbakteryjne i zywe enzymy, można stosować do przyspieszenia gojenia się ran i łagodzenia drobnych podrażnień skóry i wyprysków.

  1. Skóra granatu na zaburzenia żołądka i biegunkę

Namocz skórę granatu w gotującej się wodzie i pij jak herbatkę, w ten sposób złagodzisz problemy żołądkowe i biegunkę. Można też przechowywać wysuszoną jego skórę do 6 miesięcy i nadal będzie skuteczna.

  1. Spalony toast i herbata na zatrucie pokarmowe

Zdaniem dr Georgianny Donadio, dyrektora National Institute of Whole Health, zjedzenie kilku kromek spalonego toastu i czarnej herbaty pomoże szybciej poczuć się lepiej, dzięki ich zawartości neutralizującego truciznę kwasu garbnikowego i węgla.

  1. Goździki dla zdrowia jamy ustnej i na ból zębów

Mają właściwości antyseptyczne i łagodnego znieczulenia, przez co sa idealne dla higieny jamy ustnej. Można zrobic przeciwbakteryjną płukankę do ust: mocz przez 10 minut 10 goździków w ½ filiżanki wody, odcedź i płukaj jame ustną dla złagodzenia bólu i zabicia bakterii. Można też nakładać olejek goździkowy na bolący ząb przy pomocy patyczka do czyszczenia uszu.

  1. Czosnek na zdrowy cholesterol

Jedz codziennie pokrojony [żeby uwolnić aktywny składnik] zabek czosnku dla zachowania zdrowego stężenia cholesterolu. Taka konsumpcja czosnku, według dr Oz, to prosta sztuczka zmniejszenia stężenia cholesterolu o prawie 10%.

  1. Sok wiśniowy na obolałe mięśnie

Sok ten zmniejsza ważne markery stanu zapalnego, np. C-reaktywnego białka (CRP). Jest dobry w łagodzeniu bólu stawów jak i każdego innego bólu zapalnego.

Tłum. Ola Gordon

Źródło: https://losethebackpain.com/most-effective-home-cures/

Ola Gordon

http://chomikuj.pl/OlaGordon


Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment